Dünya Kupası play-off turunda işimiz nasıl kolaylaşır? Spor yazarları değerlendirdi

Türkiye, Dünya Kupası yolunda play-off turuna kaldı ve 2 maç daha oynayacak. İlk turda 6 muhtemel rakibimiz var. Mehmet Demirkol, Uğur Meleke ve Güntekin Onay, rakiplerimizden şansımızın en yüksek olacağı ihtimaller değerlendirdi.

18 Kasım 2021, Perşembe 12:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye, Dünya Kupası play-off turunda ilk ayakta 6 muhtemel rakipten biriyle eşleşecek. Rakipler şöyle:

  • Portekiz 
  • İskoçya
  • İtalya
  • Rusya
  • İsveç
  • Galler

Eşleşmeler 26 Kasım saat 19.00'daki kura çekimiyle belirlenecek. Play-off maçları ise 24-25 Mart ve 28-29 Mart 2022 tarihlerinde oynanacak.

"İtalya ve Portekiz deplasmanlarını istemem"

"İtalya ve Portekiz deplasmanlarını istemem"

Play-off yarı final turundaki muhtemel rakiplerimizi yorumlayan Stefan Kuntz, "Büyükannemin söylediği bir söz ile yanıt vermek istiyorum: ‘Etki edemeyeceğiniz şeylerle ilgili olarak fazla düşünmemeniz lazım.’

Muhtemel rakiplerimizin hepsi güçlü. Statü gereği maçımızı deplasmanda oynayacağız. Rakiplerimizin hepsi zorlu olacaktır ama illa ki bir yorum yapmak gerekirse tabii ki Portekiz ve İtalya deplasmanlarına gitmemeyi tercih ederim" demişti.


Mehmet Demirkol: Önce Rusya veya İsveç, sonra Kuzey Makedonya

Mehmet Demirkol: Önce Rusya veya İsveç, sonra Kuzey Makedonya

Play-off’taki 11 takımdan FIFA sıralamasında arkamızda olan sadece 2 ekip var. (İskoçya-Kuzey Makedonya). A Milliler’in teknik direktörü Stefan Kuntz, takımdaki havayı değiştirmiş olsa da oyundaki krizin çözüldüğünü düşünmüyorum. Çalışmak ve gelişmek lazım. Karadağ maçındaki oyunla bu takımlardan hiçbirini geçemeyiz. Oyunu toparladıktan sonra Rusya ve İsveç’in seri başı takımlar içinde bize uygun olduklarını düşünüyorum. Yarı finalin geçilmesi durumunda finalde en uygun rakip Kuzey Makedonya olacaktır.

Uğur Meleke: Galler veya İskoçya

Uğur Meleke: Galler veya İskoçya

Play-off’ta bu format, daha önce hiç uygulanmamış, taze bir format. Yarı finalde deplasmanda olduğumuz için elbette adaya, Galler veya İskoçya’ya gitmeyi tercih ederiz. Ancak finale çıkarsak ve kura şansı da yanımızda olursa ev sahipliği ihtimalimiz var. Final görürsek kendi evimizde İtalya dışında her rakibe karşı eşit şansımız var bence. Fernando Santos’lu oyunu çağın gerisinde kalan Portekiz dahi finalde İstanbul’da rakibimiz olsa, şansları eşit görüyorum ben. İki konu çok önemli: Yarı finalde Galler-İskoçya’dan birini çekmek. Ve finalde ev sahibi olmak.

Güntekin Onay: Ben Galler'i alırdım

Güntekin Onay: Ben Galler'i alırdım

İtalya ve Portekiz, kabul etmek gerekir ki play-off’ta seri başı olan diğer rakiplere göre çok daha güçlü. Seçme şansım olsa ben Galler’i tercih ederdim. Rusya ve İskoçya da kötü kura olmaz. Milli Takım’ın Kuntz ile iyi bir hava yakaladığını kabul edelim. Ancak şu ana kadar başardığımız büyük bir şey yok. Tek ve gerçek hedef; Dünya Kupası olmalı. Asıl sınavımız şimdi başlıyor. Genç kadromuz oyununu yukarıya çıkarmalı. Çünkü rakipler Letonya, Cebelitarık ve eksik Karadağ olmayacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ümit Karan'dan Arda Turan itirafı: Gelmese şampiyon olurduk