Dünya Kupası'na nasıl gideriz?

Dünya Kupası'na nasıl gideriz?

İşte ihtimaller

15 Ekim 2013, Salı 16:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Estonya maçında sahadan 2-0 gibi net bir skorla ayrılan Milli Takımımız'ın play off'a kalabilmesi için Hollanda'yı yenmekten başka şansı yok. Hollanda'nın Macaristan'ı 8-1 yenmesi play off'lara kalma şansımızı artırdı. Romanya ise Andorra deplasmanında 3 puanı alarak şansını sürdürdü.

NASIL PLAY OFF'A KALIRIZ?

Ay Yıldızlılar'ın, Hollanda maçından 3 puan alması gerek. Aynı zamanda Hollanda'nın, ilk torbada yer alıp ilk 7'ye girebilmesi için Türkiye maçını kazanması gerekiyor. Romanya, Estonya karşısında 6 ve üzeri gol bulamazsa ve Türkiye Hollanda'yı sadece bir farklı skorla geçerse, Milllerimiz play off'a kalan takım olacak.

ROMANYA FARK ATMAMALI!

Türkiye’nin ikinciliğini koruması için Hollanda’yı yenmesi gerekiyor ancak Romanya’nın da aynı zamanda Estonya’yı çok farklı yenmemesi gerekiyor. Türkiye, grupta şu anda artı 9 gol averajıyla, 5 gol averajı bulunan Rumenler’in önünde ikinci sırada.

Ancak biz, Hollanda’yı 1-0 yener ve Romanya da Estonya’yı 5-0 mağlup ederse, Romanya grupta ikinci sıraya yükselecek ve play-off'a katılacaklar. Çünkü Romanya ile averajda eşit olsak bile attıkları gol sayısında bizi geçmiş olduklarından dolayı play-off biletini Romanya elde ediyor.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Avrupa'nın önemli kulüplerinden UEFA'ya 'Süper Lig' resti