Dünya Kupası'nı kazanan Fransa'ya 'Afrika' göndermesi!

Rusya'nın ev sahipliğini yaptığı 2018 Dünya Kupası'nı kazanan Fransa ile ilgili en ilginç yorum, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin törenine katılan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'dan geldi. Çoğunluğunu Afrika kökenli futbolcuların oluşturduğu kadro için Maduro, "Afrika kazandı" açıklamasında bulundu

18 Temmuz 2018, Çarşamba 11:54 Son Güncelleme:
A A
Dünya Kupası'nı kazanan Fransa'ya 'Afrika' göndermesi!

2018 Dünya Kupası'nı kazanan Fransa'nın kadrosunun büyük çoğunluğunu Afrika kökenli futbolcular oluştururken, göçmenlerle ilgili tutumu eleştirilen Fransa'ya Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'dan eleştiri geldi. 

Venezuela televizyonu VTV'de canlı yayınına katılan Maduro, Avrupa'da siyahilere ve sığınmacılara yönelik ayrımcılığı eleştirerek, "Dünya Kupası'nı Fransız takımı kazandı, ama daha çok bir Afrika takımına benziyordu. Aslında Afrika kazandı, onlar Fransa'ya ulaşmayı başaran Afrikalı göçmenlerin çocukları" ifadelerini kullandı.

Maduro, ayrıca "Avrupa'nın mesajı aldığını ümit ediyorum. Avrupa'daki sığınmacılara ve Afrikalılara ayrımcılığa son verin" ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Almanya'da korkulan olmadı