Dünya Mesut Özil'i konuşuyor

Mesut Özil’in kendisine uygulanan ırkçı tavırlara tepki gösterip Alman Milli Takımı’nı bırakması dünyayı ayağa kaldırdı. Almanya kadar Mesut’un futbol oynadığı İngiltere’de de siyasetçiler ve medyadan destek geldi.

24 Temmuz 2018, Salı 05:46
A A

ADALET BAKANI ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğraf çektiren Mesut Özil bu sebeple kendisine yapılan ırkçı saldırılara patlamış ve Alman Milli Takımı’nı bırakmıştı. Almanya Adalet Bakanı Katharine Barley, “Mesut gibi büyük bir Alman futbolcunun ülkesinde ırkçılık nedeniyle istenmediğini hissetmesi bir alarm sinyalidir” dedi. Alman Futbol Federasyonu da günah çıkardı.

YILDIRIM DEMİRÖREN'DEN ÇAĞRI

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören dün şu mesajı yayınladı: “Mesut Özil ve ailesine tam destek veriyor; maruz kaldığı muameleyi kınıyorum. Uluslararası futbol camiasının tüm üyeleri, ırkçılığı yok etme konusunda birleşmeli.”

YANINDAYIM AŞKIM

Mesut Özil’e destek veren sevgilisi Amine Gülşe, Instagram hesabına “Her zaman yanındayım, seninle gurur duyuyorum aşkım” diye yazdı. Mesut da “Aşkım benim, iyi ki varsın” diye cevap verdi.


Bu haberi de okudularYıldırım Demirören'den Mesut Özil açıklaması

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.