Dünya 76 yıl sonra kavuşan kardeşler

76 yıl sonra kavuşan kardeşler

76 yıl sonra kavuşan kardeşler

İngiltere'de çocukken duyduğu bir sözü unutamayan kadın, hayat boyu üvey bir kardeşi olduğu şüphesiyle yaşadı. Haklı çıktı, ablasıyla 76 yıl sonra tanıştı.

İngiltere’de Janet Dabbs (62) ve Liz George kardeşlerin babası Danny, İkinci Dünya Savaşı’nda esir düştü. Avusturya’da hapse atıldı. Ancak savaş sonunda ülkesine dönüp bir aile kurdu. Kızı Janet henüz 9 yaşındayken bir gün babasının bir arkadaşının ona “Avusturya’da bir kızın olduğunu duydum” dediğini duydu. İnanmakta zorlandığı bu bilgiyi sadece kardeşi Liz ile paylaşabildi. İki kardeş yaklaşık 50 yıl boyunca sırlarını kimseyle paylaşamadı.

BİRBİRLERİNDEN HABERSİZ BİR ÖMÜR GEÇİRDİLER

Anneleri Jean, 80’li yaşlarına gelince harekete geçmeye karar verdiler. Babası öldükten sonra Janet annesine sorunca, onun da haberdar olduğunu anladı. Hisleri gerçekti. Anneleri ölünce BBC’nin parçalanmış aileleri buluşturan programına başvurdular.

Genetik profesörü Turi King, iki kardeşin DNA’sını aldı. Genetik bilgileri Avusturya’da yaşayan 76 yaşındaki Renate isimli kadınla eşleşti. Renate’ye ulaşıldı. Onun da kardeşlerinden haberi yoktu. Bir araya gelmeyi hemen kabul etti. Üç kız kardeş tanıştı. Onların buluşması, ekran başındakileri de duygulandırdı.

SIRADAKİ HABER