DünyaABD askerleri böyle görüntülendi! Türkiye sınırına 5 kilometre...

ABD askerleri böyle görüntülendi! Türkiye sınırına 5 kilometre...

ABD askerleri böyle görüntülendi! Türkiye sınırına 5 kilometre...

Suriye'de YPG terör örgütüne destek için bulunan ABD askerleri ellerinde silahlarla Türkiye sınırına 5 kilometre mesafede görüntülendi. ABD özel kuvvetleri askerleri 1 Aralık tarihinden beri bu bölgede bulunuyor.

Suriye'de terör örgütü PKK/YPG'ye destek veren ABD ordusunun skandal görüntüleri uluslararası haber ajansı AFP tarafından görüntülendi.

AFP'nin paylaştığı görüntülerde ABD'li askerler ellerinde silahlar ile birlikte Türkiye sınırına 5 kilometre mesafede görüntülendi.

YPG'li teröristlere binlerce TIR'lık yardım yapan ve eğitim vermeye devam eden ABD askerlerinin bulunduğu konum, Haseke'ye bağlı Malikiye. Malikiye, Şırnak'ın Cizre ilçesine bağlı Erdem köyünün karşısında yer alıyor.

ABD askerleri böyle görüntülendi Türkiye sınırına 5 kilometre...

Agence France-Presse (AFP) foto muhabiri Delil Süleyman, Malikiye'de devriye gezen ABD askerlerini fotoğrafladı. Fotoğraflarda ellerinde silahlarıyla yürüyen askerler ve Amerikan zırhlı araçları göze çarptı.

PATLAMALARIN ARDINDAN GÖVDE GÖSTERİSİ

ABD ordusu, Suriye'nin kuzeyi ve doğusunda bulunuyor. Son olarak hafta sonu ABD askerlerinin konuşlandığı Al Tanf'ta peş peşe patlamalar gerçekleşti.

ABD askerleri böyle görüntülendi Türkiye sınırına 5 kilometre...

ABD özel kuvvetleri ise, halihazırda Haseke'de YPG'li teröristlere eğitim veriyor. Bir ay sürecek eğitim için onlarca ABD özel kuvvetler askeri Irak'tan Suriye'ye sevk edildi.

ABD'nin şimdiye kadar binlerce teröristi eğittiği biliniyor. Suriye'nin kuzeyinde ABD askerlerinin yanı sıra Fransız özel kuvvetleri de YPG'ye destek için bulunuyor.

ABD askerleri böyle görüntülendi Türkiye sınırına 5 kilometre...

Türkiye, güney sınırındaki YPG'li teröristlere operasyon yapabileceği sinyalini Ekim ayı sonunda vermişti. Teröristlere verilen silahlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD lideri Joe Biden'ın görüşmesinde de gündeme gelmişti.

SIRADAKİ HABER