DünyaABD'li askerden skandal paylaşım! Mide bulandıran kareleri hemen kaldırdı

ABD'li askerden skandal paylaşım! Mide bulandıran kareleri hemen kaldırdı

Paylaş
ABD'li askerden skandal paylaşım! Mide bulandıran kareleri hemen kaldırdı

İsrail askerlerinin mancınıkla Lübnan tarafına ateş topu fırlattığı görüntü, geniş yankı buldu. İsrail için savaşan ABD'li Yael Sendler isimli asker, Refah'taki bir camiden paylaştığı fotoğrafları hemen sildi.

Aylardır korkuyla beklenen kara işgalini Refah şehri için Mayıs ayı başında başlatan İsrail ordusu, geride kalan haftalarda kentin birçok kısmını yok etti.

Haberin Devamı

Mısır sınırındaki şehirde İsrail katliamından kaçan yaklaşık 1,5 milyon Filistinli barınıyordu. Kara saldırısıyla birlikte yüz binlerce Filistinli bir kez daha yer değiştirdi.

Halihazırda Gazze Şeridi'nin en güneyindeki Refah'ta saldırılarına devam eden İsrail işgal birlikleri, bir caminin içerisinden skandal fotoğraflar paylaştı.

Fotoğrafları paylaşıp dakikalar sonra silen, Yael Sendler adlı Amerikan vatandaşı bir İsrail askeri.

Skandal fotoğraflarda, Refah'taki caminin duvarlarına İslam dinine ve peygamberi Hz. Muhammed'e hakaret içeren yazılar yer alıyordu.

ABD'nin en büyük Müslüman sivil toplum kuruluşu CAIR, Yael Sendler'in paylaştığı fotoğrafları iğrenç ve aşağılık olarak tanımladı, skandal karelerin Pentagon'un neden hiçbir ABD askerinin İsrail işgal ordusunda görev yapmaması gerektiğine bir örnek olduğunu açıkladı.

Haberin Devamı

Biden yönetimine olayı soruşturma çağrısı yapan CAIR, bütün Amerikan askerlerinin Gazze Şeridi'ndeki savaşa katılmasının yasaklanmasını istedi.

İSRAİL VE LÜBNAN'DA PEŞ PEŞE YANGINLAR

İsrail Maariv gazetesinin haberine göre, Lübnan'dan kuzey İsrail'e fırlatılan 150 roket nedeni ile Golan Tepeleri ve Yukarı Celile'de 15 noktada yangın çıktı. Lübnan medyası da İsrail güçlerinin Haris ve Marjayoun kasabalarının çevresini hedef alan baskınlar düzenleyerek bölgede yangınlara neden olduğunu yazdı.

HAMAS: “ATEŞKES PLANINDAKİ DEĞİŞİKLİK TALEPLERİMİZ İTİRAZI GEREKTİRMİYOR”

Ateşkes anlaşması ile ilgili konuşan ve ismi açıklanmayan Hamas yetkilisi İsrail hapishanelerinden serbest bırakılacak mahkumların uzun süreli hapis cezasına çarptırılmış 100 Filistinliden oluşmasını talep ettiklerini söyledi. Hamas yetkilisi, İsrail'in hazırladığı belgede uzun süreli cezalara çarptırılan 100 mahkumun kapsam dışında tutulduğu, serbest bırakılacakların yalnızca 15 yıldan az cezası kalan mahkumlarla sınırlandırıldığını vurguladı.

Yetkili, "Hamas liderliğine göre itirazı gerektirecek önemli bir değişiklik yok. Taleplerimiz arasında Gazze'nin yeniden inşası, sınır geçişlerinin açılması da dahil olmak üzere ablukanın kaldırılması, insanların hareketine izin verilmesi ve ürünlerin kısıtlama olmaksızın girişinin sağlanması yer alıyor" şeklinde konuştu.

Haberin Devamı