DünyaBiden'dan Mehmet Öz'e büyük şok! Görevden alındı

Biden'dan Mehmet Öz'e büyük şok! Görevden alındı

Biden'dan Mehmet Öz'e büyük şok! Görevden alındı

Beyaz Saray, ABD'de Senatörlük yarışına giren Mehmet Öz'e mektup göndererek, ABD Başkanlığı Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi'ndeki görevinden istifa etmesini talep etti. Bu karara, "İstifa etmeyeceğim" tepkisini gösteren Öz, daha sonra görevden alındı.

Türk kökenleri sebebiyle geçen haftalarda tartışma konusu olan ve Cumhuriyetçi Parti'den Pensilvanya Senatörlüğü için yarışan Dr. Mehmet Öz’e Beyaz Saray’dan kötü haber geldi.

BEYAZ SARAY İSTİFASINI İSTEDİ

Cumhuriyetçi Parti'den Pensilvanya Senatörlüğü için yarışan 61 yaşındaki Dr. Öz, dün gönderilen mektupta,18.00'a kadar Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi üyeliğinden istifa etmesi istendi. İstifa etmediği taktirde Öz'ün görevden alınacağı bildirildi. Aynı mektup, aynı partiden Georgia Senatörlüğü'ne aday olan Herschel Walker'a da gönderildi.

2018 YILINDA TRUMP TARAFINDAN ATANMIŞTI

Öz ve Walker, 2018'de dönemin ABD Başkanı Donald Trump tarafından konseye atanmıştı. Trump, görev süresinin bitmesine az bir süre kala, Aralık 2020'de ikiliyi tekrar atamıştı. Beyaz Saray, Biden yönetiminin federal işlere aday olan kişilerin kurul ve komisyonlarda görev almasına izin vermediğini bildirdi.

MEHMET ÖZ REST ÇEKTİ

Öte yandan Öz, mektubun ardından yaptığı açıklamada istifa etmeyeceğini duyurdu. "Biden'ın sağlık gibi önemli bir konuyu siyasete alet etmesi üzücü" diyen Öz, ABD baş tıbbi danışmanı Anthony Fauci'nin istifasının istenmesi gerektiğini söyledi. Öz sözlerinin devamında, "Biden sağlığı siyasete alet etmek istiyorsa beni görevden almak zorunda." dedi.

MEHMET ÖZ FİİLEN GÖREVDEN ALINDI

Bununla birlikte Walker henüz bir açıklama yapmadı. Böylece hem Öz hem de Walker dün akşam itibarıyla fiilen Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi'ndeki görevlerinden alındı.

SIRADAKİ HABER