Dünya Dünya, Putin'in bu fotoğrafını konuşuyor! Hastalık söylentilerinin kanıtı gibi

Dünya, Putin'in bu fotoğrafını konuşuyor! Hastalık söylentilerinin kanıtı gibi

Dünya, Putin'in bu fotoğrafını konuşuyor! Hastalık söylentilerinin kanıtı gibi

Rusya 9 Mayıs Zafer Günü’nü, Moskova’daki Kızıl Meydan’da askeri geçit töreniyle kutladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’daki Rus askerlerine seslenerek, “Ana vatan için gelecek için savaşıyorsunuz” dedi. Dünya bu gösteriye kilitlenmişken Putin'in görüntüsü gündeme damga vurdu.

Rusya, Sovyetler Birliği'nin Nazi Almanyasını yendiği tarih olan 9 Mayıs'ı Zafer Günü olarak kutluyor. Rus lider Vladimir Putin başkent Moskova'daki törende Ukrayna saldırılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Putin yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yıl Aralık ayında güvenlik garantileri konusunda bir anlaşma teklif ettik. Rusya, Batı’yı dürüst bir diyaloga, makul, uzlaşmacı çözümler aramaya, birbirlerinin çıkarlarını dikkate almaya çağırdı. NATO ülkeleri bizi duymak istemedi. Bu da onların farklı planları olduğunu ortaya koydu. Açıkça, Kırım da dahil olmak üzere tarihi topraklarımızın işgali için Donbass’ta askeri operasyon hazırlıkları devam ediyordu. Kiev, nükleer silah üretimi konusundaki arzusunu ilan etti. NATO hemen yanımızda askeri yığılmalara başladı” dedi.

“RUSYA SALDIRGANLIĞA KARŞI ÖNLEYİCİ BİR YANIT VERDİ”

Ukrayna’ya başlattıkları saldırıların gerekçesinin NATO, Avrupa Birliği ve ABD’nin adımları olduğunu belirten Putin, “Rusya saldırganlığa karşı önleyici bir yanıt verdi. Zamanında ve doğru bir karardı. Egemen, güçlü, bağımsız bir ülkenin kararıydı. Amerika Birleşik Devletleri, özellikle Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra üstünlüğünden bahsetmeye başladı ve böylece sadece tüm dünyayı değil hiçbir şeyi fark edemeyen her şeyi kabul etmek zorunda kalan yanındaki uydu ülkeleri de küçük düşürdü. Ama biz farklı bir ülkeyiz.” ifadelerini kullandı.

BACAKLARINI BATTANİYE İLE ÖRTTÜ

Bu konuşması tüm dünya tarafından ilgiyle takip edilen Putin'in bir görüntüsü törenlerin önüne geçti. Parkison ve kanser hastalığıyla mücadele ettiği iddia edilen Rus liderin Zafer Günü kutlamalarında bacaklarını battaniye ile örtmesi hastalık iddialarını güçlendirdi.

Kutlamaların yapıldığı Moskova'da hava sıcaklığını 9 derece olması ve başka hiçbir üst düzey yetkilinin battaniye kullanmaması bir diğer dikkat çekici detaydı. 

SIRADAKİ HABER