DünyaElon Musk’a cinsiyetçilik davası

Elon Musk’a cinsiyetçilik davası

Paylaş
Elon Musk’a cinsiyetçilik davası

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX’teki bir stajyeriyle seks yapıp bir başka çalışanından da bebeğini doğurmasını istediği iddia edildi.

ABD’nin Wall Street Journal gazetesindeki habere göre milyarder Elon Musk (52), şirket içinde cinsiyetçilik yapmak ve çalışanlarıyla işveren ilişkisi sınırını aşmakla suçlanıyor. Musk’ın uzay şirketi SpaceX’te işten çıkarılan mühendislerin açtığı davada Musk’ın özel hayatıyla iş hayatını karıştırdığı iddia edildi. Mühendisler, Musk’ın kadınlara yönelik cinsel taciz ve ayrımcılık iddialarıyla ilgili endişelerini dile getirdikleri için yasadışı bir şekilde kovulduklarını öne sürüyor.

Haberin Devamı

20 YAŞ KÜÇÜĞÜ

Sekiz mühendisin açtığı dava raporunda, Musk’ın 2010’ların başında kendisinden 20 yaş küçük bir stajyerle ilişkisi olduğu, onu İtalya Sicilya’daki Google konferansına götürdüğü, 2017’de tam zamanlı iş teklif ettiği ve müstehcen mesaj atmaya devam ettiği iddiaları yer aldı. Musk’ın şirketten 2013’te ayrılan bir başka kadın çalışandan da çocukları için taşıyıcı anne olmasını istediği belirtildi. 2014’te Talulah Riley ile evliyken de bir başka kadın SpaceX yöneticisiyle birlikte olduğu öne sürüldü. 11 kez baba olan Musk’ın, Neuralink şirketindeki çalışan Shivon Zillis’in taşıyıcı anneliği ile ikizleri 2022’de doğmuştu.