DünyaHizbullah'tan tehdit ve gözdağı

Hizbullah'tan tehdit ve gözdağı

Paylaş
Hizbullah'tan tehdit ve gözdağı

Hizbullah Lideri Nasrallah, İsrail’in Lübnan’a yönelik olası saldırı planını onaylamasıyla ilgili “İsrail’deki hiçbir yer güvende olmayacak” diyerek gözdağı verdi, İsrail’e hava üslerini açacağı iddia edilen Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ni de “Savaşın bir parçası kabul edeceğiz” sözleriyle tehdit etti.

Lübnan’daki Hizbullah ile İsrail arasındaki gerilim tırmanıyor. İsrailli generaller, ülkenin kuzeyine füze atan Hizbullah’a yönelik saldırı planlarını onaylamıştı. İsrail yönetiminden de yakın zamanda Hizbullah’a yönelik kapsamlı bir savaş başlatılacağı yönünde açıklamalar gelmişti. Hizbullah Hareketi Lideri Hasan Nasrallah, “En kötü senaryoda bile 100 binden fazla savaşçımız var. Topyekün bir savaş durumunda kural tanımadan savaşacağız. İsrail’deki hiçbir yer Hizbullah’ın saldırılarından kurtulamayacak” dedi.

Haberin Devamı

‘ÇÖZÜMÜN PARÇASIYIZ’

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin, İsrail’e Lübnan’a yönelik olası saldırısında hava üslerini açacağına ilişkin istihbarat aldıklarını da belirten Nasrallah, “Böyle bir durumda Rum Kesimi’ni savaşın bir parçası kabul edeceğiz” ifadelerini kullandı. Rum Yönetimi Lideri Nikos Hristodulidis ise “Sorunun değil çözümün parçasıyız. Örnek olarak Gazze’ye insani koridor aracılığıyla ortaya konan rolümüz, yalnızca Arap dünyası tarafından değil, tüm uluslararası toplum tarafından bilinmektedir” ifadelerini kullandı