Dünya Kendine dikiş atarken öldü

Kendine dikiş atarken öldü

Paylaş
Kendine dikiş atarken öldü

ABD’de estetik cerrah Dr. Ben Brown, eşi Hillary Brown’a aynı anda 4 farklı operasyon yapıyordu. Hiçbir tıbbi eğitimi olmayan Hillary Brown da kendine dikiş atıyordu. Aniden fenalaştı. Hakkında soruşturma açılmasından korkan doktor, acil servisi 20 dakika geç aradı. Bu sürede beynine kan gitmeyen kadın, 1 hafta sonra öldü.

ABD Florida’da plastik cerrah Dr. Ben Brown (40), estetik ameliyat takıntılı eşi Hillary Brown’a (33) aynı anda karın germe, koldan yağ alma, dudak enjeksiyonu ve kulak ayarlama operasyonu yapıyordu. Hillary Brown ise hiçbir tıbbi eğitimi olmamasına rağmen kendi ameliyatında hemşire gibi davranıyordu. Önce güçlü bir sakinleştirici aldı. Sonra da kendi serum torbasına ilaç kattı. Karnına yapılan operasyonun ardından kendi kendine dikiş atmaya başladı. Bu sırada kocası da koluna yağ alma işlemi yapıyordu. Fakat Hillary Brown aniden fenalaştı. Kocasına görüşünün bulanıklaşmaya başladığını ve turuncu gördüğünü söyledi.

Haberin Devamı

MÜEBBET HAPİS

Buna rağmen kocası işlemi durdurmadı, genç kadın nöbet geçirmeye başlayana kadar ameliyata devam etti. Sonra da soruşturma açılacağı korkusuyla acil yardım servisini aramak yerine ilk müdahaleyi kendi yaptı fakat başarılı olamadı. 20 dakika sonra acil servisi aradığında ise çok geç olmuştu. Beynine oksijen gitmeyen kadın komaya girmişti. Önceki evliliğinden 3 çocuğu olan kadın 1 hafta sonra öldü. ‘Kusurlu ihmal sonucu cinayet’le suçlanan Dr. Brown tutuklandı. Lisansı kısıtlanan doktor suçlu bulunursa müebbet hapis cezası alabilir.