Dünya Kovid-19’a karşı bitkisel ilaç geliştirmişlerdi! Vaka sayısı artıyor

Kovid-19’a karşı bitkisel ilaç geliştirmişlerdi! Vaka sayısı artıyor

Kovid-19’a karşı bitkisel ilaç geliştirmişlerdi! Vaka sayısı artıyor

Doğu Afrika’daki ada ülkesi Madagaskar’da, yeni tip corona virüs (Kovid-19) tespit edilen kişi sayısı 1000’i aştı.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, ülkede Kovid-19 vaka sayısının 51 kişi artarak 1026’ya ulaştığı bildirildi. Açıklamada, Kovid-19 nedeniyle toplam 8 kişinin yaşamını yitirdiği, 212 kişinin iyileştiği belirtildi. - Sıtma tedavisinde etkili artemisia bitkisinden geliştirildi Kovid-19’a karşı "Covid Organics" isimli bitkisel ilaç geliştirdiğini duyuran Madagaskar, Afrika ülkeleri Komorlar Birliği, Senegal, Çad, Nijerya, Gambiya, Gine Bissau, Kongo Cumhuriyeti, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Tanzanya ve Nijer’den sonra Karayipler’deki Haiti’ye de bu ilaçtan göndermişti.

20 Nisan’da tanıtılmıştı

Madagaskar Uygulamalı Araştırma Enstitüsü bilim insanları, sıtma tedavisinde kullanılan artemisia bitkisi ve ülkedeki birçok şifalı otun karışımından oluşan "Covid Organics"i geliştirmiş, Cumhurbaşkanı Rajoelina, bitkisel ilacı 20 Nisan’da canlı yayında içerek tanıtmıştı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), bazı bitkisel ilaçlar ve geleneksel tıbbın Kovid-19 semptomlarını hafiflettiğini kabul etmiş ancak bu maddelerin hastalığı önlediği ya da iyileştirdiğine dair kanıt bulunmadığını açıklamıştı. Madagaskar Cumhurbaşkanı Rajoelina da DSÖ’nün ilaca Avrupa değil Afrika kaynaklı olduğu için bu kadar şüpheci yaklaştığı eleştirisinde bulunmuştu.

AA

SIRADAKİ HABER