Dünya MI5 muhbiri olduğunu söyleyip sevgilisini istismar etti

MI5 muhbiri olduğunu söyleyip sevgilisini istismar etti

MI5 muhbiri olduğunu söyleyip sevgilisini istismar etti

İngiliz iç istihbarat servisi MI5 için çalışan bir muhbirin, statüsünü kullanarak partnerine defalarca tacizde bulunduğu ve şiddet uyguladığı ortaya çıktı.

BBC Türkçe'nin haberine göre, Beth (gerçek adı değil) adlı İngiliz kadın, muhbirle internette tanıştığını ve sonra birlikte yaşamaya başladıklarını söyledi. Beth'in ifadesine göre, güzel başlayan ilişki, muhbirin şiddet eğilimi ve kadın düşmanlığının açığa çıkmasıyla eziyete dönüştü. Beth, muhbirin kendisine defalarca tacizde bulunduğunu, yaşadıklarını anlatması halinde öldürüleceğini söylediğini anlattı.

'YÜKSEK YERLERDE DOSTLARININ OLDUĞUNU, BENİ ÖLDÜRECEKLERİNİ SÖYLÜYORDU'

Beth, "Bana yaptıklarından; cinsel ve fiziksel şiddetten kimseye bahsedersem yüksek yerlerde dostlarını olduğunu, hemen devreye girip beni öldüreceklerini söylüyordu" dedi.

MI5 tarafından aşırı sağcı gruplara sızmak için görevlendirildiği söylenen muhbirin evinde silah koleksiyonu olduğu ve kadına sürekli infaz ve cinayet videoları izlettiği belirtiliyor.

İngiliz istihbarat servisleri, büyük suçların engellenmesi, hayat kurtaracak bilgilere ulaşılması ve ajanların kendi can güvenliklerini korumaları için görevlendirdikleri kişilere suç işleme hakkı veriyor. Ancak suç işleme izni ajanların özel hayatlarını kapsamıyor.

Beth'in cep telefonuyla kaydettiği bir videoda kadının üstüne palayla gelen muhbirin ölüm tehdidi savurduğu duyuluyor. Video kadının çığlıklarıyla son buluyor.

Beth, muhbirin birkaç saat sonra bu kez elinde bir bıçakla içeri girdiğini ve boğazını kesmeye çalıştığını, adamın elini ısırarak kurtulduğunu anlattı.

DAVA DÜŞÜRÜLDÜ

Bu olayın ardından muhbir gözaltına alındı. Saldırı için dava açıldı ancak dava düşürüldü.

Beth, mahkemeden sonra evine geri gelen muhbirden şiddet görmeye devam etti.

BBC'nin ulaştığı bilgiler, polisin muhbirin evinde Nazi sembolleri bulduğunu, günlüğünde Yahudileri öldürmekten söz ettiğini gösteriyor.

Daha sonra bu kişi hakkında terör soruşturması başlatıldığı ancak muhbirin soruşturma sürerken ülkeyi terk ettiği belirtiliyor.

SIRADAKİ HABER