Dünya Milyarderler de taksiye biner

Milyarderler de taksiye biner

Milyarderler de taksiye biner

Ultra zenginler, kaçırılma veya soyulma korkusu ile yoldan taksi çeviremiyor. Bu ihtiyacı, milyarderlere özel taksi hizmeti sağlayan bir şirket karşılıyor. Şirketin değeri 600 milyon doları geçti.

ABD’nin Güney Carolina eyaletinde kurulan Fortis şirketi, milyarderlere ihtiyaç duydukları güvenlik hizmetlerini sağlıyor. Zira özel jetleri olsa da ultra zenginlerin de taksiye ihtiyacı olabiliyor. Bu taksileri özel eğitimli şoförler kullanıyor. Şoförlerin çoğu eski askerlerden veya güvenlikçilerden oluşuyor. Kullanılan tüm taksiler zırhlı, lüks araçlar. Güvenliği garanti altına almak için bir müşteri için tek seferde iki taksi birden kullanılıyor. Bu sayede takip edilme riski önleniyor.

YOLCULUK 500 DOLAR

Şirketin kurucusu Nathan Foy, özellikle Meksika gibi riskin yüksek olduğu Orta ve Güney Amerika ülkelerinde talep olduğunu söylüyor. Zira bu tür ülkelerde zenginlerin havalimanından otele transferi için özel güvenlik tedbiri gerekiyor.

Tatil için gittiği ülkede, otelde bir eşyasını unuttuğu için dönmek isteyen bir müşteri, güvenli bir şekilde yolculuk edebiliyor. Hava taksi hizmeti de veriliyor. Dünyada bin kentte aktif olan ve yılda 25 bin taksi seferi yapan şirketin değeri 600 milyon dolara yaklaşmış. Fortis ile taksi yolculuğunun fiyatı ise 500 dolardan başlıyor.

SIRADAKİ HABER