DünyaProfesyonel kedi kahramanı

Profesyonel kedi kahramanı

Paylaş
Profesyonel kedi kahramanı

ABD’de profesyonel dağcı olan adam mahsur kalan kedileri de gönüllü olarak kurtarıyor. Dallarda kedi görenler onu arıyor.

ABD’nin New Jersey eyaletinde yaşayan Steven Murrow (39), çocukken evlerinin bahçesindeki ağaçlara tırmanmayı çok seviyordu. Bu tutkusunu büyüyünce de sürdürmek istedi. Dağcılık eğitimi aldı. Tesla Tree Service adlı bir şirket kurdu. Düşen ağaçlar, kırılan dalları toplamak gibi ağaç işleri yapmaya başladı. 2021’de arkadaşlarının Facebook’taki bir paylaşımında gördüğü ağaçta mahsur kalmış kediyi kurtardı. Bunun üzerine beş gün boyunca bir ağaçta 30 metre yüksekte mahsur kalan ve itfaiyenin ulaşamadığı kedi Hank’i kurtarmak için Philadelphia’ya gitti.

Haberin Devamı

ÜCRETSİZ YAPIYOR

Murrow tüm bu operasyonlarında hiçbir ücret talep etmedi. Murrow’un şöhreti kısa sürede ülke çapında yayıldı. Ağaçlarda mahsur kalan kediler için insanlar ona ulaşmaya başladı. Çünkü Murrow, kedilere nasıl yaklaşacağını bildiği için onları güvenli ve sakin bir şekilde yakalayıp indirebiliyordu. Bu olaylardan sonra kedileri kurtarmak için kendisine ulaşılabileceğini duyurdu. Murrow, o tarihten bu yana 100’den fazla kediyi kurtardı. “Bir ağaç tırmanıcısı olarak, merdivenli kamyonun gidemeyeceği yerlere gidebiliyorum” diyen Murrow, yakın zaman önce Hayvanlara Etik Muamele Derneği’nden “Şefkatli Eylem Ödülü” aldı.