Dünya Ukrayna: Donetsk ve Luhansk bölgelerinde 9 saldırı püskürtüldü

Ukrayna: Donetsk ve Luhansk bölgelerinde 9 saldırı püskürtüldü

Ukrayna: Donetsk ve Luhansk bölgelerinde 9 saldırı püskürtüldü

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, “Son 24 saat içinde, Donetsk ve Luhansk bölgelerinde 9 düşman saldırısı püskürtüldü” denildi.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları 88’inci gününde devam ederken, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri yeni bir açıklamada bulundu. Açıklamada, “Son 24 saat içinde, Donetsk ve Luhansk bölgelerinde 9 düşman saldırısı püskürtüldü” ifadeleri kullanıldı.

Ukrayna'dan açıklama: Donetsk ve Luhansk bölgelerinde 9 saldırı püskürtüldü Ukrayna Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, “Son 24 saat içinde, Donetsk ve Luhansk bölgelerinde 9 düşman saldırısı püskürtüldü” denildi.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ayrıca Rus ordusuna ait 5 tank, 4 topçu sistemi, 10 zırhlı muharebe aracı ve 2 askeri aracın imha edildiğini belirtti.


Açıklamada ayrıca Ukrayna Hava Kuvvetleri tarafından Rus ordusuna ait bir Orlan-10 insansız hava aracının ve 2 seyir füzesinin vurulduğu belirtildi. Ukrayna Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarının ise Rus ordusunun 12 askeri teçhizatını imha ettiği bildirildi.

SIRADAKİ HABER