DünyaÜnlü yazarın oğlu, bebeğini uyuşturucuyla öldürdü

Ünlü yazarın oğlu, bebeğini uyuşturucuyla öldürdü

Ünlü yazarın oğlu, bebeğini uyuşturucuyla öldürdü

Ünlü yazarlar Paul Auster ve Lydia Davis'in oğlu Daniel Auster, kızının ölümünde parmağı olduğu gerekçesiyle cuma günü tutuklandı.

Independent Türkçe'nin haberine göre Daniel Auster, 10 aylık kızına ABD'nin New York kentindeki evlerinde bakıyordu. Bunun ardından eve çağrılan sağlık görevlileri, Ruby Auster'ı baygın halde bulmuştu. Hastaneye kaldırılan küçük kızın daha sonra öldüğü açıklanmıştı.

Ünlü yazarın oğlu, bebeğini uyuşturucuyla öldürdü

AŞIRI DOZDA EROİN

Yapılan otopsi sonucunda Ruby Auster'ın aşırı dozda fentanil ve eroinden öldüğü tespit edilmişti.

Polis ekipleri, King County Savcılığı'yla görüştükten sonra olayın cinayet olduğuna karar verdiklerini bildirdi.

Adı açıklanmayan bir polis sözcüsü dün yaptığı açıklamada, Ruby Auster'ın uyuşturucuya nasıl maruz kaldığını bilmediğini söyledi. Adli tıp uzmanları da soruşturmanın devam ettiğini gerekçe göstererek konu hakkında yorum yapmayı reddetti.

KASTEN ADAM ÖLDÜRMEKTEN SUÇLANIYOR

15 Nisan'da tutuklanan Daniel Auster, ölüme sebebiyet vermek ve ihmal suretiyle kasten adam öldürmekle suçlanıyor.

Öte yandan Danie Auster'ın başı ilk kez belaya girmiyor. 44 yaşındaki isim, 1996'da Andre Melendez adlı bir uyuşturucu satısı Michael Alig tarafından öldürüldüğünde yanlarındaydı.

UYUŞTURUCU GEÇMİŞİ

Daniel Auster'a sessiz kalması için Melendez'in cüzdanından 3 bin dolar para verilmişti. Daha sonra suçunu itiraf eden Daniel, 5 yıllık denetimli serbestlikle kurtulmuştu. Daniel Auster ayrıca uyuşturucu bulundurmaktan da geçmişte yakalanmıştı.

Ünlü yazarın oğlu, bebeğini uyuşturucuyla öldürdü

New York Üçlemesi ve Yanılsamalar Kitabı gibi eserleriyle tanınan Paul Auster‘a New York Times ulaştı. 75 yaşındaki yazar, konu hakkında yorum yapmayı reddetti. Paul Auster ve Lydia Davis 1978'de boşanmıştı.

HAKİM KARŞISINA ÇIKAMADI

Öte yandan önceki gün hakim karşısına çıkmaya hazırlanan Daniel Auster rahatsızlandığı için hastaneye kaldırıldı. Daniel Auster'ın neden hastalandığı bilinmiyor.

SIRADAKİ HABER