Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı'nda izdiham

Antalya’nın Kaş ilçesindeki Kaputaş Plajı'na gelmek isteyenlerin yarattığı izdiham sebebiyle araç kuyruğu 3 kilometreye ulaştı. Plaj günde 10 bin kişiyi ağırlayarak tarihi bir yoğunluğa imza attı

06 Haziran 2019, Perşembe 12:54
A A

Antalya’nın önemli turizm merkezlerinden Kaş’ta bayram dolayısıyla sahiller ve plajlar doldu. Tatilciler, Kaş ile Kalkan arasındaki Kaputaş Plajı'na akın etti. Yoğunluk nedeniyle Kaputaş yolunda 3 kilometrelik araç kuyruğu oluşurken tatilciler araçlarını park edecek yer bulmakta zorlandı.


Araç trafiği nedeniyle izdiham yaşanırken jandarma ve asayiş ekipleri emniyeti sağladı. Bayramda yaşanan izdihama rağmen hava sıcaklığının 26 derece ölçüldüğü ilçede yerli ve yabancı turistler sıcak havanın keyfini çıkardı.


Dünyaca ünlü Kaputaş Plajını dolduran tatilciler, burada muhteşem doğa manzarası eşliğinde mavinin her tonunu barındıran serin suya girerek deniz keyfi yaşadı. İç pazarda yaşanan hareketlilik turizmcilerin yüzünü güldürdü.

'DENİZİN TÜM RENKLERİ BURADA'

'DENİZİN TÜM RENKLERİ BURADA'

İşletme Müdürü Ali Evren, Kaş Belediyesi Kaputaş Plajı'nda bayram tatili nedeniyle yoğunluk yaşandığını ifade ederek "Tatilcileri en güzel şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Temel amacımız insanları memnun ederek evlerine sağlıklı şekilde ulaşmalarını sağlamaktır. Burada günlük yaklaşık 10 bin kişiye hizmet veriyoruz, en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Yollarda, park yerlerinde aşırı yoğunluk var. Kaputaş ve diğer plajlarımızda yoğunluk yaşanmaktadır. Bayram sebebiyle ihtiyaçları karşılamaya yönelik yoğun şekilde belediye personeli olarak çaba sarf etmekteyiz. Misafirlerimizi memnun etmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz" dedi.


Kaputaş Plajı'nı tercih eden tatilcilerden Yiğit Macit, "İstanbul’dan Kaş’a bayram tatili dolayısıyla geldik. Kaputaş Plajı dünyanın en iyi 10 plajı arasında. Burada denizin tüm renklerini görebilirsiniz; turkuazı, mavisi...

Denize girerseniz denizin sıcaklığı çok iyi. Bayram tatilini güzel geçirmek için geldik. Akşamları da Kaş’tayız. Plajları olsun, denizleri olsun, çok bir müthiş bir ortamı var" diye konuştu.Tatilci Eda Kahyalar ise, "Kaş’a birçok kez geldim. Bu sefer daha çok hoşuma gitti. Çok daha güzel, daha serin. Adana’dan geliyoruz. Adana’da inanılmaz sıcak bir hava vardı.

Burada geldiğimden beri hiç terlemedik. Kaputaş Plajı'ndayız. Buranın denizi çok meşhur.

Kaş’ta bayram yoğunluğu var. Her yer çok kalabalık ama sıkıcı bir kalabalık yok. Çok memnunuz, tatil çok güzel gidiyor. Herkes Kaş’a gelmeli" ifadelerini kullandı.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...