Dünyada bugüne kadar en çok satan ilk 10 video oyunu

Bu oyunlar, gerçekten eğlendirmeleri veya büyük pazarlama bütçelerine sahip olmaları ya da o güne kadar eşi benzeri olmayan bir yeniliği oyun dünyasına getirdikleri için milyonlarca kopya satarak “Dünyanın en çok satan ilk 10 video oyunu” listesine girmeye hak kazandı. Eminiz sizde içlerinden en az birini bir kez dahi olsa oynamışsınızdır..

10 Nisan 2018, Salı 11:54
A A
New Super Mario Bros.

New Super Mario Bros.

Nintendo DS için dünya çapında satılan bu oyun 30 milyon 800 bin kopya sattı. Nintendo için oyunlarını hangi platform için piyasaya sürdüğü önemli değil. Her zaman çok satmayı başarıyor.

Pokémon Red and Blue

Pokémon Red and Blue

Game Freak’in geliştirdiği, Nintendo etiketiyle satılan ve 1996 yılında Gameboy için üretilen bu oyun 31 milyon 380 bin kopya sattı.

Wii Sports Resort

Wii Sports Resort

Nintendo Wii’nin Motion Plus oyun kumandasını destekleyen Wii Sports Resort, ev partilerinde arkadaşlara meydan okumak için idealdi. Toplam 33 milyon 60 bin kopya sattı.

Overwatch

Overwatch

Blizzard’ın first-person shooter tarzı multi platform oyunu 35 milyon kopya sattı. Play Station 4, Xbox One ve Windows işletim sisteminde oynanabiliyor.

Mario Kart Wii

Mario Kart Wii

Mario’nun en eğlenceli oyunlarından biriydi. Tüm Mario karakterleri go kart araçlarıyla yarışıyordu. 37 milyon 20 bin kopya sattı.

Super Mario Bros

Super Mario Bros

Dünya çapında 40 milyon 240 kopya sattı. Kırmızı şapkalı tesisatçının, bugüne kadar en çok satan oyunu oldu.

Minecraft

Minecraft

Piksellerle bir dünya kurmanızı sağlayan Mojang’ın multi platform oyunu bugüne kadar 144 milyon kopya sattı.

Tetris

Tetris

Gameboy ve Gameboy Color versiyonlarıyla efsane olan ve 1984 yılında piyasaya çıkan Tetris, 170 milyon kopyayla dünyanın bugüne kadar en çok satan oyunu. Arka planda çalan Rus müziğinin tınısı hâlâ kulaklarda.

Wii Sports

Wii Sports

Nintendo’nun oyucularının becerilerini artırmak için konsolla beraber sattığı ve ayrı paket halinde de satılan oyun 82 milyon 830 bin sattı.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

GTA serisinin son oyunu 90 milyon kopya sattı ve bugüne kadar üreticisi Rockstar’ın en çok sattığı oyun oldu.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.