Dünyada Rihanna Türkiye'de Hadise (Kıvrımlı ünlüler)

Dünyada Rihanna,Türkiye'de ise Hadise son dönemde kilolarıyla gündemdeler. İki isim de hallerinden mutlu, kendileriyle barışık olduklarını söylese de konu tartışılmaya devam ediyor

27 Temmuz 2017, Perşembe 11:54
A A

Barbadoslu şarkıcı Rihanna bir süredir kilolarıyla tartışılıyor. Konu dünya magazin gündemine Chris Spagnuolo'nun ‘Rihanna şişman olmayı yeni bir trende mi dönüştürecek?’ başlıklı bir yazısıyla oturdu. Rihanna’yı sumo güreşçisine benzeten yazarın yazısı, hayran tepkileri üzerine geri çekildi.

Hadise ise benzer bir şekilde Türkiye'de konuşulan isimlerden biri oldu. Polemiği başlatan ise Duymayan Kalmasın programında Seren Serengil'in "Ona çok üzülüyorum, saçlarını kahverengi yaptırmış, bir de kulak memeleri bile kilo almış" sözleri oldu.

Acımasız yorumlara karşı takındığı korkusuz tavırla tanınan Rihanna kilo eleştirilerin tepkisini Instagram hesabından paylaştığı bir fotoğraf ile gösterdi.

Amerikalı hip hop sarkıcısı Gucci Mane’in 2007’deki kilolu halini ve 10 sene sonraki fit halini yanyana paylaşan Rihanna, "Eğer en kötü halimle idare edemiyorsan(ız) en iyi halimi haketmiyorsun(uz)" mesajını verdi.

Bu açıklama üzerine eleştiriler durulsa da 29 yaşındaki şarkıcı başrolünde yer aldığı "Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu’ filminin Londra galasında giydiği kıyafet tartışmayı yeniden alevlendirdi. Barbadoslu şarkıcının Giambattista Valli’nin 2017 Sonbahar Kış Couture koleksiyonundan seçtiği kırmızı kıyafet hamile elbisesine benzetildi. Hayranları ise Rihanna'yı basit bir elbise giydiği halde göz kamaştırmayı başardığını için övdü.

KIVRIMLI OLMAK ÇOK GÜZEL

KIVRIMLI OLMAK ÇOK GÜZEL

Hadise ise Elle dergisine verdiği röportajda eleştirilere noktayı koydu.

Ben tam bir savaşçı ruhuna sahibim. Birileri 'Şöyle olmalısın' dedi diye, istemediğim birine dönüşemem. Kendim nasıl mutluysam öyle yaşarım. Dünyada artık ‘curvy’, yani kıvrımlı olmak çok güzel diye konuşuluyor. Nedense bizim ülkemizde basenli olmak, kilolu diye nitelendiriliyor. Kendimle çok barışığım.

İki ünlü şarkıcının kiloları hakkında yapılan eleştiriler ise ideal vücut ölçülerini gündeme getirdi. İdeal vücut ölçüleri için Kum Saati Vücut Tipi kullanılıyor. Kum saatinin ideal ölçüsü uise 90-60-90’dır. Tam bir model gibi kusursuz ve biçimli. 

Göğüs: 90Bel: 60 Kalça: 90

Tabii kum saati vücut şeklinde önemli olan eşitlik olduğu için 88-58-88 de, 94-60-94 de ya da 104-64-104 ölçüleride de kum saati olabilir. Rakamlar değişse bile oranlar eşit olduğu sürece tartışılmaz bir kum saati vücudu söz konusudur.

En önemli ayrıntı ise bu vücut formuna sahip kadınlar şişman bile olsalar her daim endamlı görünürler çünkü vücut ölçüleri orantılıdır. Noktayı koymak gerekirse kum saati vücudunda her şey oran oran ve oran ile ölçülür. (ntv)

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.