Dünyada şimdiye dek 106 milyar kişi yaşadı

Amerika'da yapılan araştırmalara göre modern insanın ortaya çıktığı Milattan Önce 50 bin yılından günümüze dek dünyadan 106 milyar kişi geçti...

02 Kasım 2009, Pazartesi 05:00
A A

Amerika’da dünya nüfusu ve çevre koşulları gibi konularda yaptığı çalışmalarla bilinen Population Reference Bureau adlı merkez ilginç bir araştırmaya imza attı.

Merkez, modern insanın Milattan Önce 50 bin yılında ortaya çıktığı bilgisinden hareketle dünya üzerinde bugüne dek kaç kişinin yaşamış olduğunu araştırdı. Buna göre Milattan Önce 50 bin yılından bugüne kadar 106 milyar 456 milyon 367 bin 669 kişi yaşamış.

KITLIKLAR VE SAVAŞLAR HESAPLANDI

Halen hayatta olan 6 milyar 809 bin 972 kişi ise dünyada şimdiye dek yaşayan insanların sadece yüzde 5.8’ini oluşturuyor. Araştırma, dünya üzerinde insan soyunun ne zamandan beri var olduğu ve farklı zaman dilimlerindeki ortalama insan nüfusu dikkate alınarak yapıldı.

Milattan Önce 50 bin yılından bu yana yaşanan kıtlıklar, salgın hastalıklar, savaşlar, iklim ve hava değişiklikleri de hesaba katıldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.