Dünyanın Demir Çelik'e koyduğu kota bizi etkiledi

Zonguldak’ın en ünlü döküm atölyesinin sahibi olan Nazmi Özden (55), makine parçalarının yanı sıra, şehrin simgesi olan madencilerin de muhteşem heykelciklerini yapıyor, bunlar da hediyelik eşya mağazalarında satılıyor.

23 Temmuz 2018, Pazartesi 01:28
A A

Babadan kalma bir iş olduğundan, 40 yıldır bu işin içindeymiş. Kömür ocaklarının küçülmesi ve bazılarının da kapanması, işlerini etkilemiş, ancak yine de çarkı döndürüyor.

BU İŞ BÖYLE DEVAM EDEMEZ

Nazmi Özden; “Dünyanın, bizim demir çeliğimize kota koyması yani satışları sınırlaması üzerine, bizim parça ürettiğimiz Karabük Demir Çelik’in bazı bölümleri kapatıldı. Bu da bizi çok etkiledi. Bizim işte usta bulmak çok zor olduğundan, bizden sonra bu iş devam etmez. Ayrıca; maliyetini kurtarmayacağını bildiği halde Türkiye’nin çeşitli yerlerinden teklif verenler de, hem kendilerine, hem de bize zarar veriyor” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.