Dünyanın düz olduğunu ispatlamak için kendini uzaya fırlattı! Yaralandı...

Dünyanın düz olduğunu ispatlamak için kendini uzaya fırlattı! Yaralandı...

ABD'li 'Mad' Mike Hughes dünyanın düz olduğunu ispat etmek için kendisini uzaya fırlattı. 'Uzay bilimini' kendi kendine öğrendiğini iddia eden adam California eyaletinde, Amboy bölgesi yakınlarda havaya fırlatılan adam Mojave çölüne düştü.
 

25 Mart 2018, Pazar 13:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

California eyaletinde, Amboy bölgesi yakınlarda havaya fırlatılan Mike Hughes, Mojave çölüne düştü.Yaralanan 61 yaşındaki Hughes, roketiyle 575 metre kadar yüksekliğe çıkmayı başardı. Mike Hughes, 20 bin dolara mal olan roketiyle saatte 800 kilometre hıza çıkarak 550 metre yüksekliğe ulaşmayı hedeflemişti.

61 yaşındaki Mike Hughes, "kurgudan ibaret" dediği bilime inanmadığını belirterek "Aerodinamik ve akışkan dinamiğiyle, nesnelerin havada nasıl hareket ettiklerini biliyorum. Ama bu bilim değil, sadece bir formül" dedi.

Hughes test uçuşunu, Dünya'nın düz olduğuna inanan "Düz Dünya Araştırma Grubu" adlı derneğin sponsorluğunda gerçekleştirdi. Ev yapımı roketiyle havalanarak 'dünyanın düz olduğunu' kanıtlamaya çalışacak


2014'te de benzer bir deneme yapan Hughes, bu uçuşun ardından, kendisini uzaya çıkaracak yeni bir roket yapmayı planlıyor.Hughes bu roketle, 'Dünya'nın düz olduğunu kendi gözleriyle göreceğini' söylüyordu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İsrail'in hain saldırılarında can kaybı giderek artıyor