Dünya'nın en büyük hayvanları

Dünya'nın en büyük hayvanları

26 Ekim 2010, Salı 18:48
A A

Belçikalı koşum atı Radar, dünyanın en uzun boylu atı ünvanına sahip. Teksas'ta yaşayan bu dev atın boyu toynaklarından omuzlarına kadar 3,6 metre ve 1,088 kg ağırlığa sahip. Günde 91 litre su içiyor ve 8 kg tahıl tüketiyor.

Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başaran Dünya’nın En Büyük Domuzu, öldüğünde 2,5 m uzunluğundaydı, 2,23 m bel genişliğine ve 14,4 cm diş uzunluğuna sahipti

İngiltere’de avcılar tarafından avlanan Dünya’nın en büyük geyiği, 3 metre uzunluğunda, 662 kilo ağırlığındaydı.

Dünya’nın en büyük ineğinin adı Chili. Chili 1 metre 80 santim boyunda ve 1 tondan ağır.

Dünya’nın en büyük kedisi ise, aslan ve kaplan karışımı olan bu canlı. Miami’deki koca kedi tam 408 kilo ağırlığında.

Tayland’da yakalanan 293 kg ağırlığındaki kedi balığı, dünyanın en büyük tatlı su balığı. Yaklaşık 2,7 metre uzunluğundaki balık, bir boz ayı büyüklüğünde.

Dünya’nın en büyük köpeği, 1 metre omuz yüksekliği ve 127 kilo ağırlığı ile İngiliz çoban köpeği Herkül. Herkül henüz 4 yaşında.

10 metre uzunluğunda, 8 ton ağırlığındaki Dünya’nın yakalanan En büyük Köpekbalığı Çin sahillerindeki balıkçılar tarafından yakalandı.

Dünya’nın en büyük tavşanı ise, 82 santimlik boyu ile İngiliz Amy.

‘Dev George’ isimli Dünya’nın en uzun köpeğinin omuz yüksekliği ise 2 metre 20 santim boyunda ve 77 kilo ağırlığında.

Tayland’da yakalanan Dünya’nın en büyük vatozu 346,5 kg ağırlığında, ,1metre uzunluğunda ve genişliğinde, 3 metre kuyruk boyuna sahip.

En büyük yılan ise Endonezya’da yakalanan 15 metre boyunda, 447 kilo ağırlığındaki bu yılan.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.