Dünyanın en genç kulüp başkanı Enes Aygün, Kastamonuspor'daki görevine başladı

GMG Kastamonuspor tarihi günler yaşıyor. Kulübün yeni başkanı 21 yaşındaki Enes Ege Aygün oldu. Göreve başlayan ve açıklamalarda bulunan Enes Aygün dünyanın en genç başkanı oldu. Genel kurulda tek aday olan Aygün, Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün'ün oğlu.

24 Ocak 2020, Cuma 09:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden GMG Kastamonuspor, geçtiğimiz günlerde olağanüstü kongre kararı almıştı.


Kararın ardından İsmail Dikmenli Spor Tesisleri’nde Olağanüstü Genel Kurul gerçekleştirildi. Genel kurulda GMG Kastamonuspor’a adaylığını açıklayan 21 yaşındaki Enes Ege Aygün, tek liste halinde gidilen seçimlerde kulüp başkanı seçildi.


Enes Ege Aygün, yapılan spor araştırmasına göre şu anda dünyanın en genç kulüp başkanı. Aynı zamanda GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün’ün oğlu da olan Aygün, tek liste halinde gidilen genel kurulda başka aday olmayınca GMG Kastamonuspor’un 5’inci kulüp başkanı olarak seçildi.

"Genç yaşta bana güvenip buraya getirenlere teşekkür ederim"

"Genç yaşta bana güvenip buraya getirenlere teşekkür ederim"

Genel kurulun ardından açıklamada bulunan GMG Kastamonuspor Kulüp Başkanı Enes Ege Aygün, "Kastamonu ve Kastamonuspor için bugün güzel bir gün. Benim için de özel ve heyecanlı bir gün. Bugün kulüp başkanı oldum ve taraftarlarımızın desteği, şehrin önde gelen insanlarının desteğiyle buradayım.


Bu genç yaşta bana güvenip beni buralara getirdikleri için herkese teşekkür ediyorum. Herkese minnettarım. İnşallah taraftarımızın desteğiyle, şehrimizin desteğiyle mutlu sona ulaşacağız.


Çok heyecanlıyım, güzel bir duygu benim için. Unutamayacağım ve hayatımdan silemeyeceğim bir gün. Kastamonu’da ve Kastamonuspor’da gerçekleştirdiğim için bir Kastamonuspor sevdalısı olarak, memleket sevdalısı olarak gerçekten çok mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum bana destek verdikleri için" dedi.

Aygün, "21 yaşındayım ve dünyanın en genç kulüp başkanı olduğumu söylediler. Araştırmalarda da bu böyle çıktı. Tabii bu heyecan verici bir şey. Kastamonuspor adı altında da bunu yaşamak çok güzel bir duygu.


Bu sene tarih senesi, 2020 inşallah bütün Kastamonu için çok güzel geçecek, unutulmaz olacak" şeklinde konuştu.

Rekoru İngilizlerden kaptı

Rekoru İngilizlerden kaptı

George Dorwell, 2015 yılının Mart ayında henüz 22 yaşındayken, çoğunlukla yarı profesyonel kulüplerin yer aldığı Londra, Doğu ve Güney Doğu İngiltere’yi kapsayan bölgesel bir futbol ligi olan Isthmian Ligi ekiplerinden Worthing FC’nin yüzde 75’lik hissesini satın alarak dünyanın en genç başkanı olmuştu.


Ülkemizde ise TFF 3. Lig ekiplerinden Çanakkale Dardanelspor’da 2015 yılının Temmuz ayında yapılan kongrede kulübün kurucu başkanı Niyazi Önen, başkanlık görevini kulüp ile yaşıt olan 25 yaşındaki oğlu Mehmet Önen’e devretmişti. Mehmet Önen, kongrenin ardından Türkiye’nin en genç kulüp başkanı unvanının sahibi olmuştu.


Enes Ege Aygün ise 21 yaşında GMG Kastamonuspor’a kulüp başkanı seçilerek hem dünyanın hem de Türkiye’nin en genç kulüp başkanı unvanını elde etti.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Fatih Terim, Arda Turan transferine noktayı koydu