Dünyanın en güzel hayvanat bahçeleri

Dünyanın birçok yerinde hayvanat bahçeleri, eğlence ve dinlenme yerleridir. İşte, her yaştan insanın kesinlikle görmesi gereken, binlerce türde hayvanı görebileceğiniz hayvanat bahçeleri

06 Ağustos 2015, Perşembe 21:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Basel Hayvanat Bahçesi, İsviçre Yılda 1,8 milyon kişinin ziyaret ettiği hayvanat bahçesinde 7000'den fazla tür bulunuyor. İsviçre'ye ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri.

Toronto Hayvanat Bahçesi, Kanada Toronto hayvanat bahçesi 710 dönümlük arazisiyle dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri.

Chester Hayvanat Bahçesi, İngiltere Dünyanın en çok ziyaret edilen hayvanat bahçelerinden olan Chester hayvanat bahçesi, Afrikadaki hayvanların korunmasına yönelik de uzun vadeli çalışmalar yapmakta.

Smithsonian Ulusal Hayvanat Bahçesi, ABD Yaklaşık 1800 hayvanın barındığı hayvanat bahçesine giriş ücretsiz.

Edinburgh Hayvanat Bahçesi, İskoçya Soyu tükenmekte olan hayvanlara yönelik özel çalışmaların da sürütüldüğü hayvanat bahçesinde, dünyanın en büyük pandalarına rastlayabilirsiniz.

Schönbrunn Hayvanat Bahçesi, Avusturya 1752 yılında Viyana açılan hayvanat bahçesi dünyanın eski hayvanat bahçelerinden biridir. Burada dev pandalar, maymunlar, penguenler, filler ve daha bir çok hayvanı görme şansına sahip olacaksınız.

Berlin Hayvanat Bahçesi, Almanya 1500 türde 20 bin hayvanın yer aldığı hayvanat bahçesi, Avrupanın en popüler hayvanat bahçelerinden biridir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Otomobilini karavana çevirdi, hayallerinin peşinden gidiyor