Dünyanın en güzel itfaiyecisi

25 yaşındaki Bridget Blackmore, sosyal medyada bir çok kişi tarafından 'dünyanın en güzel itfaiye görevlisi' olarak ün saldı

03 Mayıs 2019, Cuma 12:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bridget Blackmore, itfaiyeci olmasının dışında sporcu ve kadın hakları savunucusu olma özelliğiyle de bir hayli popüler.

Genç kadın zor bir dalda kadınların da gayet doğal bir şekilde görev alabileceğini göstermeyi ve kadınları teşvik etmeyi kendisine ilke edinmiş.

Bridget, sosyal mecralarda da son derece popüler; Instagram'da 20 bin üzerinde takipçisi var.

Genç kadın, hakkında yüzlerce olumlu yorum yapıldığını ama ara sıra can sıkan olumsuz yorumlara da maruz kaldığını ifade ediyor.


Şimdi hep beraber Bridget Blackmore'un bu macera dolu hayat hikayesine kısaca bir göz atalım...

Bridget Blackmore henüz 18 yaşındayken anne olmuştu ve kariyerini de bundan sonra şekillendirmeye başladı.

Genç kadın, "Kızıma daha iyi bir hayat kurmak için doğru yolu bulmak zorunda olduğumun farkındaydım" dedi.

Bridget Blackmore, "Birgün itfaiye departmanında gönüllü olarak eğitimlere katılmıştım, sonra birdenbire beni yanan bir binanın içine bıraktılar ve neler yapabileceğimi görmek istediler" dedi.

Genç kadın bu olaydan çok etkilendiğini ve bu işe adeta aşık olduğunu ifade etti.

Bridget, 18 yaşındaki bir gençken üç aylık eğitimin ardından büyük başarı göstererek işe alındı.

Bridget Blackmore şimdilerde ABD'nin Washington eyaletinde deneyimli bir itfaiyci olarak görevinin başında.

Genç kadın, "Yangın mahaline her gidişimde yolda kendime bunun bir iş olduğunu söyleyip o şekilde müdahalelerde bulunurum" dedi.

Açıklamalarında devam eden Bridget; "Ben bu iş için eğitildim, ama yine de heyecanlanmamak oldukça zor. Olay esnasında adrenalin seviyesi hat safhaya geliyor, bu nedenle her şey eksiksiz olsun, bir şey kaçırmayayım diye olay yerinde yapmam gerekenleri tek tek düşünüyor ve yangına o şekilde müdahalede bulunuyorum" dedi.

Olaya müdahale sırasında en çok mücadele ettiğim şey ise boyutum, yani fiziksel yapım diyor.

Bunu sebebini de şöyle açıklıyor Bridget Blackmore: "Kuşkusuz fiziksel açıdan departmandaki en küçük kişilerden biri benim ve bu nedenle bu durumun üstesinden gelmeye çalışıyorum. Fakat ne kadar küçük görünsem de işimi yaparken herkes kadar müdahalede bulunuyorum, o konuda da şüphe olmasın."

Bridget, "Merdiven taşımak, hortumları devreye sokmak, yangından insanları kurtarmak gibi her türlü gereklilikleri yapıyorum" dedi.

İşte tüm bu anlattıklarına istinaden Bridget Blackmore, kendisini iş dışında da geliştirmeye özen gösteriyor ve bu nedenle spor salonuna giderek fiziksel açıdan gücünü korumaya ve arttırmaya çalışıyor.

Genç kadın fiziksel olarak oldukça güçlü görünmeye başlamış ve kendisinden umulmayacak kadar iyi ilerleme kaydetmiş.

Bridget Blackmore, instagram hesabından sporla ilgili ipuçları veriyor, kendisi gibi ağır işlerde çalışan kadınlara yardımcı olmaya çalışıyor ve aynı zamanda yaptıklarıyla onlara motivasyon kaynağı oluyor.


Bridget Blackmore, özellikle genç yaştaki kadın takipçilerinden itfaiyeci olmak istedikleriyle ilgili çok sayıda mesaj aldığını söyledi.

Bridget takipçilerine, hedeflerine koşmalarını ve bu uğurda karşıt fikirdeki kişilerin onları yıldırmaması gerektiğini söylüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çin'in başka çaresi kalması: Yemesinler diye 580 TL ödeyecek