Dünyanın en inatçı 10 köpek ırkı

Erken yaşta iyi eğitilmemiş bir Afgan tazısı ile karşılaştıysanız inatçı köpek nasıl olur anlamış olmanız gerekir! Dünyanın en inatçı köpekleri, doğru eğitildiğinde çok iyi birer koruyucu iken bu güçlerini kendi kafalarına göre kullandıklarında takıntılı ve söz dinlemeyen bir hayvan ortaya çıkar! İşte dikkat etmeniz gereken dünyanın en inatçı 10 köpek ırkı

14 Eylül 2021, Salı 16:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sibirya Kurdu

Sibirya Kurdu

En inatçı onuncu köpek cinsi Sibirya kurdudur . Sevgi dolu ve giden, harika aile köpekleri olma potansiyeline sahipler…. kendini günde 500 defa tekrarlamaktan çekinmemek şartıyla. Bu, kızak çekmek ve kendi başına karar vermek için yetiştirilen bir cinsti. Ne yapacağına karar vermeden önce sahibiyle görüşmenin pek bir anlamı yok ve bir komut verirsen, bunu sadece senin söylediğinle yapmasını bekleme. Huski'ler kendi istekleri konusunda oldukça inatçı olabilirler

 Pekinez

Pekinez

 Çin kraliyetinin değerli yoldaşı olarak yetiştirilen Pekingese, emirleri takip etmekten çok daha rahat olan bir köpektir. Küçük olabilirler, ancak sizi eşitleri olarak görmelerini istiyorsanız, sağlam ama adil bir ele ve olumlu pekiştirme etrafında inşa edilmiş bol miktarda eğitime ihtiyaçları olacaktır.

Yoksa onların inatçı bakış açılarını değiştirmeniz biraz zor olabilir

Chow Chow

Chow Chow

Chow Chow büyük. sadık ve çok, çok kabarık. 

Ayrıca onurlu, ciddidirler ve aptallara katlanamazlar. 

Sana ciddi davranmalarını istiyorsan, sen de onlara aynı saygı ve ciddiyeti göstermelisin.

Onları olabilecekleri mükemmel aile köpeklerine dönüştürmek için bol miktarda erken sosyalleşmeye ve eğitime ihtiyaçları olacak, ancak kolay bir süreç beklemeyin. 

Sert değil, adil, tutarlı ve kontrollü iseniz, kendi yollarına giderken sizin de kendi yolunuza gitmenize izin verirler.

Çin Shar-Pei

Çin Shar-Pei

Çin Shar-Pei, bir kere gördükten sonra kolayca unutacağınız türden bir köpek değil. Mavi-siyah dilleri, minik, deniz kabuğu gibi kulakları ve aşırı kırışmış derileri ile dünyanın en belirgin görünümlü köpek ırklarından biridir. 

Ne yazık ki sahipleri için, aynı zamanda en inatçılardan biri, kocaman beyinleri var ve onları hayatlarında insanları alt etmek için kullanmakta kesinlikle tereddüt etmiyorlar. Uygun sosyalleşme ve eğitimle örnek vatandaşlar olurlar ancak eğitim olmadan koruyucu, baskın özellikleri ciddi bir sorun haline gelebilir.

Bull Terrier

Bull Terrier

Bull Terrier'in yaramazlığı çoğu zaman inatçılığa dönüşebilir. Oyun oynamayı seven bir köpek olarak, bol eğlence ve oyun içeren kısa, tatlı eğitim seanslarından yararlanırlar. 

American Kennel Club'a göre , mutlu bir köpek ve mutlu bir sahip sağlamak için dört temel ilke vardır: sıkı ama sevgi dolu eğitim, bol egzersiz, köpekler ve insanlarla çok sayıda erken sosyalleşme ve bol sevgi. Bunları alırlarsa, harika aile köpekleridir. Yapmazlarsa, iyi…. bu konuda ne kadar az şey söylenirse o kadar iyi.

Bull Mastiff

Bull Mastiff

Muazzam boylarına rağmen, Bull Mastiff'lerin sakin, onurlu kişilikleri ve sevgi dolu doğaları, onlara mükemmel terapi köpekleri olarak ün kazandırmıştır. Ama bir uyarı var…. Bull Mastiff, genç yaşta doğru eğitim ve sosyalleşme kombinasyonunu almazlarsa baskın hale gelebilecek bağımsız düşünürlerdir.

Yani anlayacağınız onlar kafasına göre takılmayı çok severler. İyi bir eğitimle kafalarını erken yaşta sahibiyle uyuşturmak en mantıklısı olacaktır.

Bulldog

Bulldog

Sevgi dolu bir ailede Bulldoglar, şefkat isteyen ve memnun etmeyi seven tatlı, koruyucu köpeklerdir. 

Doğru yetiştirilmediğin de inatçı, dik başlı ve bazen de öfkeli olabilirler. 

Mülk sınırlarını belirlemek ve onları genç yaştan itibaren sosyalleştirmek, beladan kaçınmak ve mutlu, iyi ayarlanmış bir köpek sağlamak için çok önemlidir.

Basset Hound

Basset Hound

Ve geldin dünyanın en inatçı köpek türlerinde ilk üçe!

Kederli ifadeleri, sarkık kulakları ve buruşuk kaşları ile en sevimli türlerdir. Ayrıca son derece kolay huylu ve tatlı huyludurlar. Ama aldanmayın - sevimli olabilirler, ancak Basset Hounds'un düşünceleri çok ama çok keskindir. 

Ne istediklerini bilirler ve elde edene kadar durmazlar. Wiley, amansız ve David Copperfield'dan daha fazla hile ile, bu kendi yolunu bulmakta acımasız olabilen bir tür… özellikle tehlikede yiyecek olduğunda.

Amerikan Tilki Tazısı

Amerikan Tilki Tazısı

Amerikan Tilki Tazısı, yabancılara karşı mesafeli olabilen, ancak sahiplerine sıkı ve hızlı bağlanan, arkadaş canlısı, enerjik bir ırktır. Özellikle avlanmayı veya iz sürmeyi içeriyorsa, yapacak bir işi olan çalışan bir ırktır. Dikkatleri kolayca dağılır (özellikle bir koku alırlarsa) ve vücutlarını beyinleri kadar kullanmalarına izin veren kısa, ilgi çekici eğitim seanslarından yararlanırlar.

Onlar kafalarına bir şey taktı mı asla vazgeçmezler. O yüzden onları doğru yönlendirmek önemlidir.

Afgan Tazısı

Afgan Tazısı

Sonunda, tüm köpeklerin en inatçısı olan Afgan Tazısı'na geldik. Uzak, mağrur ve süper modelin güzel görünümüyle kutsanmış, bol bol "zamanım"dan hoşlanan gururlu bir ırktırlar.

Tırnaklarını kirletmeyi asla hayal etmemiş gibi görünmelerine rağmen, Afgan Tazıları aslında çalışan köpekler olarak geliştirildi: wagwalking.com'a göre , aslında göçebe kabilelerle avlanmak için tavşanları ve ceylanları temizlemek için yetiştirildiler. 

Bu uzun, ipeksi yeleler bir aksesuar olmaktan çok uzaktır: Kazandıkları zaman avcı olarak saklarlar, soğuktan ve rüzgardan korunma görevi görürler. Bu arada devasa pençeleri, zorlu dağlık arazinin üstesinden kolaylıkla gelmelerine yardımcı olur.

Bir mil genişliğinde inatçı bir çizgi ile, bu kesinlikle herkes için uygun bir tür değil. Ancak doğru eşleşmeyi bulmaları koşuluyla mükemmel evcil hayvanlar olabilirler.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Köpeklerin sıklıkla yaptığı 5 garip davranış ve anlamı