Dünyanın en iyisi Bodrum'dan

Dünyanın en iyisi Bodrum'dan

Bodrum tersanelerinde yapılan lüks yatlar dünyanın en iyi 10 yatı arasına girdi

07 Mart 2011, Pazartesi 11:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Muğla’nın Bodrum İlçesi’ndeki tersanelerde yapılan 50 metre uzunluğundaki ’Galileo’ ve 57 metre uzunluğundaki ’Montigne’ adlı yatlar, yatçılık sektörünün önde gelen yayın organları arasında yer alan İngiliz dergisi The Yacht Report tarafından dünyanın en iyi 10 yatı arasında gösterildi.

İngilizler’in dünyaca ünlü yatçılık dergisi The Yacht Report, bu ay yayınlanan sayısında, dünyada, 45 metre üzeri yelkenli yat imalatçıları arasında, Montaigne ve Galileo adlı yatları yapan, Sinan Özer’ın yöneticisi olduğu Ege Yatçılık Turizm A.Ş.’yi 7’nci sırada gösterdi.

Dergide, şirketin Bodrum tersanelerinde yapılan ve 2009 yılında denize indirilen 57 metre uzunluğundaki Montigne ve 2007 yılında denize indirilen 50 metre uzunluğundaki Galileo adlı yatlara övgüler yağdırıldı. Sinan Özer, yat yapımında, dünyanın sayılı şirketleri arasında yer almaktan büyük gurur duyduklarını belirterek, "Türkiye’nin ve Bodrum’un en büyük yelkenli yatı olan ve bir Rus işadamı tarafından sipariş edilen, yaklaşık 15 milyon euroya mal olacak 70 metrelik yatın yapımına bu yıl sonunda başlayacağız" dedi.

DHA / Yaşar ANTER

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eczacılar, corona sonrası talebin arttığı vitaminler için uyardı: İnternettekiler sahte