Dünyanın en pahalı 9 kedi türü

Kediler inanılmaz hayvanlar. Dünyanın en önde gelen kedi derneklerinden biri olan CFA (Cat Fanciers Association) verilerine göre resmi olarak tanınmış olan kedi cinsleri sayısı 42. Ancak bu haberde, dünyanın en pahalı kedi ırklarını konu alıyoruz. Öyle ki bazıları servet değerinde. İşe dünyanın en pahalı 9 kedi türü.

12 Mayıs 2020, Salı 16:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ashera

Ashera

Laboratuvar ortamında üretilen bir tür olan Ashera kedisi, Afrika serval ve Asya leopar kedilerinin karışımıdır. Ortalama 120 cm boyu ve 14 kilo ağırlığı olan Ashera cinsi kedilerin fiyatı 125 bin dolar civarında olabiliyor.


Savannah kedisi

Savannah kedisi

Melez bir kedi olan savannah kedisi, serval ve ev kedisi genlerini taşıyor. Uzun boylu ve ince yapısı ile göz kamaştıran kedinin sıçrama yeteneği oldukça iyidir. Sahibine sadık ve dost canlısı olan bu sevimli kedinin fiyatı 50 bin dolar civarında.


Toyger kedisi

Toyger kedisi

Toyger cinsi kediler, kaplanları andırdığı için bu adı almış. Çok nadir bulunan toyger kediler 2 bin dolara kadar satışa çıkabiliyor. Uysal ve yumuşak yapılı olmasının yanı sıra insan dostudur.


British Shorthair

British Shorthair

İngilizlerin en sevdiği kedi türü olan British Shorthair'in durgun ve sakin bir yapısı olduğu için ev kedisi olmaya en ideal kedidir. Fiyatları bin 500 dolara kadar çıkan British Shorthair cinsi kediler, dünyanın en pahalı kedileri arasında yer alıyor.


California Spangled

California Spangled

6 farklı ırkın çiftleşmesi sonucunda ortaya çıkan California Spangled kedilerinin mavi, kahve, kömür, gümüş, kırmızı ve altın renginde tüyleri var. California Spangled zeki ve anlayışlı bir kedi ırkı. Fiyatı ise 800 ila 2 bin 500 dolar arasında değişiyor.


Bengal Kedisi

Bengal Kedisi

Bengal kedisinin tüylerinde benekler vardır. Her ne kadar leopara benzetilse de arkadaş canlısı bir kedidir. Dünya genelinde en çok tercih edilen kedilerden biri olan Bengal türünün fiyatı 60.000 doları buluyor.

Scottish Fold

Scottish Fold

Onları British Shorthair cinsinden ayıran en büyük özelliği kulaklarının yere doğru eğik olması. Scottish Fold, sevecen yapısı ve görüntüsü ile hayvanseverlerin ilgisini çekiyor. Çok masum bir yapısı olan bu kedi cinsinin fiyatı 3000 dolar civarında.


Sfenks kedisi (Sphynx)

Sfenks kedisi (Sphynx)

Tüysüz kedi olarak bilinen Sfenks kedisi, vücut ısısını korumakta zorlandığı için özel ilgiye ihtiyaç duyabiliyor. Hem kendi cinsine hem de sahibine oldukça sadıktır. Fiyatı ise 300 ila 3 bin dolar arasında değişiyor.


Mavi Rus Kedisi

Mavi Rus Kedisi

Zeki ve atletik olan Mavi Rus kedisinin gümüş ve mavi karışımı renkleri vardır. Oyun oynamayı çok sever. Bu nedenle geniş aileler tarafından tercih edilir. Fiyatı ise 3 bin dolara kadar çıkıyor.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bir köpek ne kadar uzun süre yalnız bırakılabilir?