Dünyanın en pahalı boşanma davası

Rus milyarder Vladimir Potanin'in boşanma davası açan otuz yıllık eşi Natalie boşanmak için servetinin yarısı olan 7,5 milyar dolar talep ediyor. Eğer, Natalie istediğini alırsa, dava dünyanın en pahalı boşanma davası olarak tarihe geçecek

10 Haziran 2015, Çarşamba 12:59
A A
Dünyanın en pahalı boşanma davası

Rus yatırım grubu İnterros’un sahibi olan Vladimir Potanin’in firmaları enerji, ticaret, medya ve gayri menkuller alanlarında yatırımlara sahip.  Forbes dergisine göre, Putin’in yakın dostu Potanin, 15 milyar dolarlık servetiyle en zengin Rus olarak ve dünyanın 60. en zengin işadamı olarak biliniyor. Bild gazetesinde yer alan habere göre eşi, vergi cennetlerinde off-shore firmaları bulunan kocasının servetinin çok daha fazla olduğunu iddia etti.

AYLIK 250 BİN DOLAR NAFAKA TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİ

Potanin’nin boşanma anlaşmasında aylık 250 bin dolar nafaka ve Moskova, New York ve Londra’da gayri menkuller teklif ettiğini anlatan avukatı "bu yeterinden fazladır" dedi. "Servetinin yarısını istiyorum" diyen Natalie ise Rus yasalarına gore evlilik esnasında elde edilen servetin boşanma halinde eşit olarak taraflara dağıtılması gerektiğini hatılattı.  30 yıllık evlilik sonrası bunun adaletli olduğunu söyleyen Natalie "30 yıl sonra boşanma beni çok yaraladı. Ben onu çok sevmiştim. Bu ayrılık benim için büyük bir trajedidir" dedi.

REKOR TAZMİNATLI BOŞANMA DAVALARI


- ABD’nin en zengin 13’üncü iş adamı ve petrol milyarderi olan Harold Hamm’ın, 10 yıldır boşanmak için uğraştığı eşi Sue Ann 8.5 milyar dolar talep ediyor. Eşi, Harold Hamm’ın bu yılın Ocak ayında yaptığı bir milyar dolarlık teklifini ret etti, dava sürüyor.

- 8,8 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin iş adamları sıralamasında 147’nci sırada bulunan Rus Dmitry Rybolovlev, kendisinden ayrılan eşi Elena’ya 4.5 milyar dolar ödeyecek.

- Fransız iş adamı Alec Wildenstein 1999 yılında eşi Jocelyn’den boşandığında 2.5 milyar dolar ödedi.

- Formula 1’in patronu Bernie Ecclestone, 24 yıllık eşi Slavicadan boşandığında 1.2 milyar dolar ödedi.

- Suudi Arabistanlı iş adamı Adnan Kaşıkçı, eşi Süreyya’dan ayrıldığında 850 milyon dolar ödedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.