'Dünyanın en yaşlısı' oldu 6 gün sonra öldü!

Amerikalı 116 yaşındaki Gertrude Weaver, 117 yaşındaki japon Misao Okawa'nın 1 Nisan'da yaşamını yitirmesinin ardından dünyanın en yaşlı kişisi unvanına sahip olmuştu. Ancak Weaver bu ünvanı 6 gün elinde tutabildi. Yaşlı kadın dün hayatını kaybetti

A A
'Dünyanın en yaşlısı' oldu 6 gün sonra öldü!

ABD'nin Arkansas eyaletindeki Little Rock şehri yakınlarındaki Camden kasabasında bulunan Silver Oaks Huzurevi'nde yaşayan Gertrude Weaver'ın dün gece öldüğü açıklandı.

Camden Belediye Başkanı Marie Trisollini yaşlı kadının ölümünün ardından yaptığı açıklamada, "Çok hoş bir hanımefendiyi kaybettik. 116 yaşında olmasına rağmen hayat dolu ve neşeliydi.

Geçen hafta ziyaret ettiğimde uzun yaşamanın sırrını sormuştum. O da bana, bolca nemlendirici kullan, nazik ol, komşunu sev, yemeğini kendin pişir, hazır gıda tüketme demişti" diye konuştu.

Trisollini, Weaver’ın 4 Temmuz’daki 117. doğum gününü kutlamak için planlar yaptıklarını söyledi.

Weaver, 117 yaşındaki Misao Okawa’nın 1 Nisan’da yaşamını yitirmesinin ardından dünyanın en yaşlı insanı unvanına sahip olmuştu. 

Gertrude Weaver, 4 Temmuz 1898’de Arkansas’ın güneybatısında çiftçi bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmişti.

Dört çocuğundan sadece 93 yaşındaki oğlu hayatta olan Weaver, uzun ömrün sırrını "Tanrı’ya inanmak, çok çalışmak ve herkesi sevmek" olarak sıralamıştı.

Weaver, 116. doğum gününde kendisine kutlama mektubu gönderen Başkan Barack Obama’yı 117. doğum gününe davet etmişti. 4 Temmuz, Camden kentinde "Gertrude Günü" ilan edilmişti.

 Bilinen en yaşlı kişi, Fransız Jeanne Louise Calment’dı. Calment, 4 Ağustos 1997’de öldüğünde 122,5 yaşındaydı. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bir ay boyunca ofiste çırılçıplak çalıştılar