Dünyanın farklı ülkelerinde yasaklanan isimler

Dünyanın birçok yerinde bazı isimlerin kullanılması yasak. Bu sistem çoğu gelişmiş ülkelerde de var. Seyahate çıktığınızda bu isimleri gittiğiniz ülkelerde duyamayacaksınız. Gerek saçma olduğu için gerekse politika gereği bazı isimleri kullanmak yasak. Neden mi? İşte yasaklı isimler ve nedenleri.

18 Haziran 2020, Perşembe 10:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Portekiz'de Tom ismi yasak

Portekiz'de Tom ismi yasak

Portekiz yetkilileri nickname olarak kullanılacağını düşündüğü için ülkede Tom ismini yasakladı. Ayrıca ebeveynlerin uygun isimleri bulmasını kolaylaştırmak için kullanabilecekleri özel bir isim listesi var.


Facebook mu?

Facebook mu?

Meksika'nın Sonora eyaletinde, ''küçültücü, aşağılayıcı'' olduğu gerekçesiyle Facebook ismi yasaklandı.

Almanya'da isim onayı

Almanya'da isim onayı

Almanya'da bir çocuğa isim vermek için ilk önce, özel bir yerel kuruluşun onaylaması gerekiyor. Olumsuz etkileri olabilecek tüm kelimeler yasak. İsmin cinsiyeti açıkça belirtmesi gerekiyor. Yiyeceklerin adlarını, soyadları veya nesnelerin adlarını kullanamazsınız. Adolf Hitler, Usama Bin Ladin, Woodstock, Gramofon gibi isimler de yasak.

Avustralya

Avustralya

Avustralya'da da yasaklı isimler var. ROFL, LOL, iMac, İsa Mesih, Esrar, Avustralya, Stan, Rahibe, ve Tanrı ismini koymak yasak Unvanları ve marka adlarını içeren yasaklı adların bulunduğu bir isim listesi var.

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda'da da unvanlar ve markaları andıran isimler yasak. Şişman Adam, Lucifer, İsa Mesih, Aziz, Aziz Maximus, 4real, Mafya gibi isimler koymak da yasak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tatile gitmek istemeyenler şezlong satışlarını patlattı