'Dünyaya bu fotoğrafı çekmek için gelmişim'

'Dünyaya bu fotoğrafı çekmek için gelmişim'

Tüm dünyada büyük etki yaratan Minik Aylan Kurdi'nin fotoğrafını çeken muhabir Nilüfer Demir İtalyan Corriere della Sera gazetesine konuştu. Demir “Dünyaya minik Aylan'ın cansız bedeninin fotoğrafını çekmek için gelmişim. Ama şimdi ileriye bakmak zorundayım" dedi

07 Eylül 2015, Pazartesi 10:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yunanistan'a geçmek için bindeği bot arızalanınca boğularak yaşamını yitiren ve bedeni Bodrum’da karaya vuran çocuk mülteci Aylan Kurdi’nin cansız bedenini görüntüleyen ve bir anda dünyayı mülteci faciasında ayağa kaldıran DHA muhabiri Nilüfer Demir İtalya’nın etkin gazetesi “Corriere della Sera”ya konuşarak “Dünya’ya minik Aylan Kurdi’nin cansız bedeninin fotoğrafını çekmek için gelmişim. Ama şimdi mesleğimde ileriye bakmak zorundayım” dedi.

Corriere della Sera muhabiri Giusi Fasano’ya konuşan Nilüfer Demir şöyle konuştu:

“Bu konu ile ilgili son kez konuşuyorum ve bir daha konuşmayacağım. O fotoğrafı çekmek için doğduğuma inanıyorum. Bu resmi görüntülemek için bu dünyaya gelmişim. Bu bir misyondu. Sanırım Aylan’ın cansız bedeninin fotoğrafını çekmek ve bunu haber yapmak bana bir düşen bir görev, bir ödevdi.”

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Lidya dönemine ait yazıt 23 yıl sonra yeniden Türkiye'de