Dünyayı sarsan tecavüz iddiası!

İtalya’da 2 jandarma eri, ABD'li 2 kız öğrenciye tecavüz ettikleri iddiasıyla açığa alındı

10 Eylül 2017, Pazar 15:03
A A
Dünyayı sarsan tecavüz iddiası!
Ülkenin turistik kentlerinden Floransa’da jandarma erlerinin 2 ABD'li  öğrenciye tecavüz ettiği iddiaları ülke gündemine oturdu.
 
İtalyan basınında yer alan haberlerde, geçen perşembe sabaha karşı  yaşanan olayda, eğitim için Floransa’da bulunan 20 yaşındaki 2 ABD’li öğrencinin  Michelangelo Meydanı'ndaki bir gece kulübüne gittiği, o sırada kulüp çıkışında  kavgaya müdahale eden 2 jandarma erinin, o sırada çevrede taksi olmaması  sebebiyle kızları şehir merkezindeki evlerine bıraktığı ve ardından tecavüz  ettiği öne sürüldü.
 
ABD’li öğrencilerin şikayeti üzerine ortaya çıkan skandalda,  Floransa’daki bölge jandarma komutanlığı, olaya karışan erlerin tedbir olarak  açığa alındıklarını duyurdu.
 
Floransa Savcılığı da olayla ilgili soruşturma başlatırken, kızların  kaldığı daireden alınan DNA örneklerinin sonucunun beklendiği belirtildi.
 
Savcılığa ifade veren erlerden birinin, birlikte olduğu kızın rıza  gösterdiğini söylediği ileri sürüldü.
 
İtalyan haber ajansı ANSA’nın haberinde ise ABD Dışişleri Bakanlığı'nın  da iki öğrenciye ilişkin iddiaları son derece ciddiye aldığı ve gelişmeleri  Floransa’daki başkonsolosu aracılığıyla yakından takip ettiği bildirildi.
 
İtalyan Jandarmasından (Carabinieri) sorumlu Savunma Bakanı Roberta Pinotti, olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Soruşturmadan çıkacak  değerlendirmeleri bekliyoruz. Eğer suçlamalar doğru çıkarsa buna verilecek yanıt  çok sert olacak." dedi.

AA
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Dünya bu umursamaz golfçüleri konuşuyor! İşte olay yaratan kareler