Dursun: Akman haksızlığa uğradı

Dursun: Akman haksızlığa uğradı

RTÜK Başkanı Dursun, Deniz Feneri e.V. bağlantılı soruşturmada tutuklanan eski başkan Zahid Akman'ın haksızlığa uğradığını düşündüğünü söyledi

15 Temmuz 2011, Cuma 18:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

RTÜK Başkanı Davut Dursun, tutuklanan eski başkana sahip çıktı.

Dursun, Deniz Feneri e.V. bağlantılı soruşturmada tutuklanan eski başkan Zahid Akman'ın haksızlığa uğradığını düşündüğünü söyledi.

17 Temmuz 2009-2011 başkanlık dönemine ilişkin genel değerlendirmede bulunduğu basın toplantısında konuşan Dursun şunları söyledi: ''Değerli eski başkanlarımızdan ve üyelerimizden, değerli kardeşimiz, mesai arkadaşımız Zahid Bey bir dava nedeniyle önce gözetim altına alınmıştı arkasından mahkeme tutuklama kararı vermişti. O sebeple Sayın Akman, tutukluluk, üyeliğin düşmesini gerektirmediği halde, hükümlü olsaydı o farklı bir düzenlemeydi. Ama Sayın Akman buradaki çalışmaları sanıyorum kolaylaştırmak, bir sıkıntı yaşanmasına engel olmak için istifaen ayrıldı. İstifaen ayrılması üzerine onun yerine de bir seçim yapılması gerekti. Meclis bu çerçevede de Zahid Bey'in bıraktığı süreyi tamamlamak için bir seçim yaptı. Değerli arkadaşlarımıza öncelikle, Zahid Bey arkadaşımızın, eski başkanımızın, bir an önce bu yargılama sürecinin neticelenmesini ve özgürlüğüne kavuşmasını temenni ediyoruz, arzuluyoruz. Bir haksızlığın olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple yargılama sürecinin bir an önce olumlu neticelenmesi en büyük arzumuzdur.''

TUTUKLULUĞA İTİRAZ
 

Bu arada soruşturma kapsamında tutuklanan eski RTÜK Başkanı Zahid Akman ile Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Karahan ve Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik'in avukatları müvekkillerinin tutukluluğuna itirazda bulundu.

Avukatlar, itiraz dilekçelerinde, müvekkilleri hakkında, üzerlerine atılı suçlamaları ispatlamaya yarayan kuvvetli suç şüphesi olmadığını savunurken, müvekkillerinin, soruşturmanın başlamasının ardından yurtdışına yaptıkları seyahatlere dikkat çekerek, kaçma şüphesinin bulunmadığını ifade ettiler.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER AK Parti MYK toplantısı sona erdi