Duş jeli mi mi banyo sabunu mu? Bu konuya açıklık getiriyoruz!

Duş jeli mi mi banyo sabunu mu? Bu konuya sonunda açıklık getiriyoruz. Yıllarca beyaz sabun kullandık, kokusu hâlâ burnumuzda tütmesine rağmen neden şu an çoğumuz duş jeli kullanıyoruz ki... 'Duj jeli kullanmayın' diyenler var, 'duş jeli mi banyo sabunu mu' diye soranlar var. Bu konuda kafalar bir hayli karışık yani. Eğer siz de sabun ve duj jeli reyonunda kararsızlığınızla boğuşuyorsanız, sizin için geldik.

02 Eylül 2020, Çarşamba 14:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Duş jelinin avantajları

Duş jelinin avantajları

Güzel kokular cazibesini artırıyor

Duş jelinin sağladığı farklı ve güzel kokular, sabunlarda daha kısıtlı olabiliyor. Kokularının cezbedici özelliğinin yanı sıra kolay ve hızlı olduğu gerekçesiyle, birçok tüketici duş jeli kullanmayı tercih ediyor. 


 Seyahatte duş jeli rahatlığı

Seyahatte duş jeli rahatlığı

Seyahatte sabun taşımak pek akıllıca olmasa gerek. Tamam, duş jeli gibi patlayıp sızdırmayabilir ama kullandıktan sonra ıslak ıslak valize koyamazsınız. Bu bakımdan duş jeli daha pratiktir.

 Daha pratik

Daha pratik

Duş jelleri çoğunlukla kolay ve hızlı kullanım sebebi ile de çok seviliyor. Yani pratik olmaları tercih edilmesini artırıyor. Sabunda lif ya da süngere sürte sürte köpürtmek zaman kaybettirirken duş jelinde bu sadece birkaç saniyenizi alır. 

 Kalıp sabunun avantajları

Kalıp sabunun avantajları

Bakteri iddiası, yanılgıdan ibaret

Kalıp sabunların yüzeyinde bir sürü bakteri gezdiğini söylendiğini illa duymuşsunuzdur. Kalıp sabun üstelik başkası tarafından temas edilerek kullanılabiliyor. Ancak güncel birçok araştırma, başkası kullanmış olsa dahi sabundan bir şey kapma riskinizin neredeyse sıfır olduğunu söylüyor.

  Sabun nostaljiktir

Sabun nostaljiktir

Çocukluk anılarını düşündüğünüzden hanginiz banyoda duş jeli kullanıyordu? Duşta bir kez beyaz sabunla yıkanın ve nasıl nostalji yaşayacağınızı görün.

 Gıcır gıcır his, daha temiz hissettirir

Gıcır gıcır his, daha temiz hissettirir

Bu sadece psikolojik bir sonuç olabilir ama sabun kullandıktan sonra vücutta bıraktığı gıcır gıcır his, bizi psikolojik olarak daha rahat hissettirir. Gıcır gıcır hissi vücudumuzun yağlarından tamamen arındığı hissine kapılmamızı sağlar. Bu arada vücudun tüm yağların arınması iyi bir şey mi? İşte bu koca bir soru işareti.

 Bitkisel seçenekleri fazladır

Bitkisel seçenekleri fazladır

Söz konusu duş jeli olduğunda genelde kimyasallara boğuluruz ancak bir köylü pazarına gittiğinizde çeşit çeşit bitkinin sabunuyla karşılaşırsınız. 

 Dekoratiftir

Dekoratiftir

Günümüzde çeşit çeşit sabun, sadece dekoratif amaçlarla bile kullanılıyor. Hatta öyle sabunlar var ki, köpürtmeye bile kıyamıyoruz kimi zaman. Banyonuza koyacağınız bir sabunla hem keyifle duş alabilir, hem de banyonuzu süsleyebilirsiniz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ela gözlüler için 8 makyaj tüyosu