Duş perdesi nasıl temizlenir? Duş perdesi temizleme yöntemi

Evinde küvet veya jakuzi kullananlar banyonun ıslanmaması için duş perdesi tercih ediyor. Belirli sürelerle temizlenmesi gereken duş perdesi, sürekli suyla temas ettiği için çabuk kirlenebiliyor veya küfleniyor. Peki, duş perdesi nasıl temizlenir? Duş perdesi temizleme yöntemleri arıyorsanız haberimize bir göz atınız.

05 Haziran 2020, Cuma 12:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Birçok kişi banyosunda duş perdesi tercih ediyor. Duş perdesi sürekli suyla temas halinde olduğu için çabuk küfleniyor veya kirleniyor. Siz de bu durumdan şikayetçiyseniz ve duş perdesi nasıl yıkanır öğrenmek istiyor veya duş perdesi temizleme yöntemleri arıyorsanız "Duş perdesi nasıl temizlenir? Duş perdesi temizleme yöntemi" haberimize bir göz atın.


Duş perdesi nasıl temizlenir?

Duş perdesi nasıl temizlenir?

Perdenizin yapısı uygunsa çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Ancak uygun değilse elde yıkamayı tercih edebilirsiniz. Bunun için tuz ve beyaz sirke yardımcınız olabilir. Bir kapta tuz ve beyaz sirkeyi karıştırın. Daha sonra perdenizin kirli veya küflü bölgelerine sürün ve 2 saat bekledikten sonra nemli bir bezle silin. Böylece kir ve küflerden kurtulabilirsiniz.

Çamaşır suyu kullanarak da duş perdelerinizi kolayca temizleyebilirsiniz. Bir kovaya ılık su ve çamaşır suyu koyun. Perdenizi de bu suda birkaç saat bekletin. Daha sonra yapısına uygun derecede çamaşır makinesinde yıkayın. Makineden çıkardığınızda duş perdenizin temizlendiğini görebilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Balkona küçük ama etkili dokunuşlar yapma önerileri