Düşen uçaktaki bir Türk'ün kimliği belli oldu

Düşen uçaktaki bir Türk'ün kimliği belli oldu

Fransa'da düşen uçakta ölenler arasında yer alan Türk yolculardan birinin kimliği belli oldu. Öte yandan bir Fransız parlamenter düşen uçağın kara kutularından birisinin bulunduğunu açıkladı

24 Mart 2015, Salı 18:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Barcelona-Düsseldorf uçuşunu yapmakta olan Germangwings havayolu şirketine ait uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybeden Türk yolculardan birinin kimliği belirlendi. 36 yaşındaki Gülizar Çelik isimli Türk vatandaşının İstanbullu olduğu ve evli olduğu bilgisine ulaşıldı.

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer28799","28799","201503","28799-.jpg","1", "0","Fransa'da yere çakılan uçağın enkaz görüntüleri yayınlandı!");

 

Alman hava yolu şirketi Lufthansa'ya ait Germanwings hava yollarının Barselona'dan Düsseldorf'a giden uçağının Fransa`nın güneyine düşmesinin ardından Düsseldorf Uluslararası Havalimanı'ndaki bekleyiş sürüyor. Uçaktaki yolcuların yakınları, havalimanına geldi ; buraya gelenlerin arasında bir Türk ailesinin de olduğu görüldü.

Bugün Fransa’nın güneyinde Lufthansa Havayolları’na bağlı Germanwings’e ait Airbus A320 uçağı 8 dakika boyunca irtifa kaybederek yere çakılmıştı. Kaza sonucu uçakta bulunan 150 kişinin hayatını kaybettiği, yolculardan 45’inin İspanyol 67’sinin ise Alman olduğu ifade edilirken, uçakta Türk yolcuların da bulunduğu ancak sayılarının henüz netleşmediği kaydedilmişti.

KARAKUTULARDAN BİRİSİ BULUNDU - BEYAZ SARAY'DAN AÇIKLAMA

Öte yandan bir Fransız parlamenter, düşen uçağın kara kutularından birisinin bulunduğunu söyledi. Beyaz Saray'dan ise "Fransa'da düşen uçakta terör saldırısı işareti yok!" açıklaması geldi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Taliban, Ramazan Bayramı için ateşkes ilan etti