Düşes: Türklerle savaşacağım

Sarah Ferguson 'Bunu, çocuklar için yaptım. Görüntülerin arkasındayım. Bu konuda Türklerle sonuna kadar savaşacağım' dedi

21 Kasım 2009, Cumartesi 05:00
A A

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in oğlu Prens Andrew’un eski eşi York Düşesi Sarah Ferguson engelli çocukların barındığı, Ankara ve İstanbul’daki çocuk bakım merkezlerine kılık değiştirerek Kasım 2008’de girmişti. Düşes bu merkezlerde gizli kamerayla çekimler yapmış, görüntüler İngiltere’de yayınlanmıştı.

'BUNU ÇOCUKLAR İÇİN YAPTIM'

Türkiye, Sarah Ferguson’u ‘izinsiz ve yasa dışı çekim yapmak’tan yargılamak için İngiltere’den istemişti. İngiliz polisi, Sarah Ferguson’un avukatına ve TV muhabirlerine mektup gönderip ellerindeki bilgileri Türk yetkililere iletmelerini istedi. Sarah Ferguson bu isteği reddetti ve “Bunu, çocuklar için yaptım. Görüntülerin arkasındayım. Bu konuda Türklerle sonuna kadar savaşacağım” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.