Düşük göz kapaklılar nasıl makyaj yapmalı? 10 püf noktasıyla geldik

Makyajda en hassas nokta gözlerdir. Gözünüzün yapısı ise tüm makyaj alışkanlıklarınızı değiştirir. Bu nedenle göz kapağının yapısına göre makyaj yapmak esastır. En zor göz kapaı ise düşük göz kapaklarıdır. Düşük göz kapağına nasıl makyaj yapılır? İşte düşük göz kapaklı kadınların en zorlandığı nokta. Düşük göz kapağına nasıl makyaj yapılacağını anlattık.

23 Aralık 2020, Çarşamba 14:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Makyaj bazı

1. Makyaj bazı

Düşük göz yapısına sahip olanların en sık karşılaştığı şikayetlerden biri, uyguladıkları göz makyajının üst kapağa bulaşması. Bu yüzden etkili bir göz makyajı primer'ı kullanarak bu problemin önüne geçebilirsiniz. Ürünü uyguladıktan sonra bir pudra yardımıyla sabitleyin ve makyajınıza başlayın.

  2. Düşük göz kapağına nasıl far sürmeli?

2. Düşük göz kapağına nasıl far sürmeli?

Öncelikle koyu renkleri katlanma bölgenize direkt uygulamayın, bu göz çukurunuzun daha da derin görünmesine sebep olur. Gölge tonlu farları gerçek 'crease'inizin bir tık üstüne uygulayın. Kaş altına ve düşük bölgeye ise sedefli, açık tonlar kullanmayın. Bu formüller düşük göz yapısının daha da ön plana çıkarır. Mat dokular, orta ve açık tonlu ürünlerle göz makyajınızı yapın. En koyu tonları gözün dış üçgeninde bırakın.


 3. Düşük göz kapağına eyeliner

3. Düşük göz kapağına eyeliner

Eyeliner'ınızı tam karşıya bakarak sürün. Böylece gözünüzü açtığınızda karşınıza çıkan problemli uygulamadan uzak durmuş olacaksınız. Düşük göz yapısında eyeliner üst göz kapağına bulaşmaya meyillidir. Bu yüzden ince bir uygulama yapın. Eğer kuyruk istiyorsanız bunu gözün en dışında, katlanmanın bittiği noktadan yapın. Ya da kuyruğu gözünüz açıkken olmasını istediğiniz yerden çizin ve gözünüzü kapatarak boşta kalan kısmı birleştirin.

 4. Gözler nasıl daha iri gösterilir?

4. Gözler nasıl daha iri gösterilir?

Düşük göz kapakları gözleri daha küçük gösterebilir. Bu yüzden orta, gölge tonlu farlarla alt kirpik diplerinden geçin, koyu tonlar yine dış tarafta kalmalı. Nude renkli bir göz kalemini de kirpik içine uygulayarak daha iri bakışlar elde edin. 


 5. Kirpikler önemli

5. Kirpikler önemli

Maskara yoğunluğu ve kullanıyorsanız takma kirpik şekli de düşük göz yapısı için dikkat edilmesi gereken noktalardan Öncelikle daha açık ve aydınlık bakışlar için kirpik kıvırıcı kullandıktan sonra maskaranızı uygulayın ve ortadaki kirpiklere ürünü daha yoğun sürün. Aynı mantıkla takma kirpik tercih ederken de iki ucunda daha kısa ve seyrek, ortasında ise daha uzun ve yoğun tüyler olan kirpikleri tercih edin.

 6. Suya dayanıklı ürünlere şans verin

6. Suya dayanıklı ürünlere şans verin

Bu estetik probleme sahip olan kişiler göz kalemi ve maskara uygularken zorluk yaşayabilirler. Suya dayanıklı ürünler kullanmıyorsanız makyajınız gözünüzü kırptığınızda dağılabilir veya göz çevrenize yayılabilir. Bu yüzden suya dayanıklı ürünleri tercih etmeli ve bu ürünleri uygularken makyajınıza odaklanmalısınız.

 7. Üst kirpiklerinizin çizgisini işaretleyin

7. Üst kirpiklerinizin çizgisini işaretleyin

Bu seçenek, bu tipteki bir göz kapağı problemini gizlemek için başvurabileceğiniz en ilginç göz makyajı hilelerinden birisidir. Su geçirmez göz kaleminizi üst göz kapağınızın dibine bir çizgi çekerek uygulayın. Kalemi göz yuvarlağına olabildiğince yakın tutun.

 8. Kedi gözleri

8. Kedi gözleri

Kedi gözü stili geçmişte kalmış bir stil değildir. Eğer gözlerinizin ucunda doğru uygulanırsa, çok şık ve etkileyici bir görüntü elde edersiniz. Sarkık göz kapaklarına iyi bir kedi gözü çizmek zor olabilir. Birkaç kez denerseniz gittikçe kolaylaşacaktır.

 9. Takma kirpikten korkmayın

9. Takma kirpikten korkmayın

Uzun ve kalın kirpikleriniz yoksa göz makyajınızı tamamlamak ve canlandırmak için takma kirpik kullanmayı deneyebilirsiniz. Yüzünüze uygun olanları seçmeyi unutmayın. Çok büyük olurlarsa kostüm gibi görünebilirler. Takma kirpikleri, göz kapağına boylu boyunca uygulayabilirsiniz. Yalnızca gözünüzün dışına doğru da uygulayabilirsiniz.

 10. Kaşları pas geçmeyin

10. Kaşları pas geçmeyin

Kaşlarınız kirpiklerin üstünde olsa da mükemmel bir makyajın ortaya çıkmasını sağlama konusunda etkilidirler.nBakışınızı kaldırmak için yüksek bir açı oluşturun. Kaşlarınız dolgun görünmüyorsa uygun bir ürünle kaşlarınızı doldurabilirsiniz. Kaşın hemen altına biraz ışıltı uygulamak gözlerinizin daha açık görünmesine yardımcı olacaktır. Son olarak yüzünüz için mükemmel makyajı bulmanın en iyi yolunun deneme yanılma olduğunu unutmayın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kim pandemide makyaj yapar ki? 2020'de makyajsız fotoğrafını paylaşmış 29 ünlü