Duşunuzu sabah almayın! Gece yıkanmanın 10 faydası

Yapılan bir araştırmaya göre insanların %53'ü sabahları %47'si ise akşamları banyo yapıyor. Sabahları güne başlamak için duş almanın faydalı olduğunu düşünsek de aslında tam tersi de mümkün. İşte gece yıkanmanın faydaları... 

26 Şubat 2018, Pazartesi 10:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Daha fazla duş keyfi

Daha fazla duş keyfi

Sabahları yıkandığınızda daha aceleci davranıp banyo keyfi yapamazsınız. Oysa duşunuzu gece alırsanız uzun uzun yıkanıp sıcak suyun keyfini çok daha fazla çıkarabilirsiniz. 

Kahvaltıya vakit

Kahvaltıya vakit

Duşunuzu sabah alırsanız sabah kahvaltınızı geçiştirmek yerine keyifle yapabileceğinizi düşünün. 

Rahat uyku

Rahat uyku

Gece duş aldığınızda vücudunuz çok rahatlayacak ve siz de çok daha rahat ve huzurlu bir uyku uyuyacaksınız. 

Daha fazla uyku

Daha fazla uyku

Duşunuzu gece alırsanız sabahları nereden baksanız yarım saat daha fazla uyursunuz. Sabahları sürekli 5 dakika daha diye söylendiğimizi göz önünde bulundurursak gayet mantıklı bir fikir gibi görünüyor. 

Temizlik keyfi

Temizlik keyfi

Banyonuzu sabah yapıp koşturarak dışarı çıkmak yerine tertemiz vaziyette yatağa girip bunun uzun uzun keyfini çıkarmanın tadı öyle güzel ki... 

Temiz çarşaflar

Temiz çarşaflar

Günün bütün kirini getirip yatağa taşımak yerine yatağınıza yıkanıp mis gibi girin ve çarşaflarınız da daha temiz kalsın. 

Daha az telaş

Daha az telaş

Günlük hayat koşuşturmacasından yeteri kadar yorulmadınız mı? Buna bir de sabah duş alıp bir yerlere yetişme telaşesini eklemeyin.  

Rahatlık

Rahatlık

Gece duş almak sizi zaman içinde daha rahat ve huzurlu bir insan haline getirir. Sabahları hem duş alıp hem hazırlanma stresini başkalarına bırakın. 

Pamuk gibi olmak

Pamuk gibi olmak

Başınızda havluyla istediğiniz kadar keyif yapabilirsiniz. Üstelik saçınızı istediğiniz zaman kurutup kurutma makinasının sıcacık yumuşaklığıyla yatağa pamuk gibi girersiniz. 

Daha az ıslanın

Daha az ıslanın

Sabah duş almak beni uyandırıyor diyebilirsiniz. Yüzünüzü yıkamak da aslında aynı etkiyi yapacaktır. Üstelik daha az ıslanarak... 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yeme bozuklukları geçmişi bulunan 10 ünlü