Duterte yine Allah'a hakaret etti

Geçtiğimiz hafta Allah'a hakaret içeren rezil bir açıklama yapan Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, yine tepki çeken sözler sarf etti. Ülkede büyük tartışmalara yol yol açan Duterte, bir kişinin "Tanrı'nın varlığını, onu gördüğünü ve onunla konuştuğunu" kanıtlaması halinde derhal istifa edeceğini söyledi

08 Temmuz 2018, Pazar 17:50
A A
Duterte yine Allah'a hakaret etti

abcNEWS'in haberine göre, 73 yaşındaki Rodrigo Duterte, dün memleketi Davao'da düzenlenen bilim ve teknoloji etkinliğinin açılışında yaptığı konuşmada, sadece vaftizle arınıldığına inanılan ilk günahın mantığını sorgulayarak, herhangi birinin "Tanrı'nın varlığını, onu gördüğünü ve onunla konuştuğunu" kanıtlaması halinde derhal istifa edeceğini söyledi.

Rodrigo Duterte, geçen hafta yaptığı bir konuşmada da Allah'a hakaret içeren ifadeler kullanmıştı. Filipinler Devlet Başkanı Duterte, Tanrı'nın "aptal olduğunu" söyledi.

DUTERTE'YE TEPKİ YAĞIYOR

Filipinler Devlet Başkanının yorumları, nüfusun büyük bölümü Roman Katolik olan ülkede tartışmalara neden oldu.

Muhalifler, Hristiyan din adamları, hatta bazı siyasi müttefikleri Duterte'nin açıklamalarını tepkiyle karşıladı.

Filipinli muhalif Senatör Antonio Trillanes IV, açıklamalarının da "Duterte politikalarının zalimliğiyle çok örtüştüğü" yorumunu yaptı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.