Duygu Suriye'de mi?

Duygu Suriye'de mi?

Suriye'deki arkadaşı Selçuk G.'nin yanına gitmek için evini terk eden Duygu, ailesini perişan etti

26 Mart 2015, Perşembe 19:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Almanya, Frankfurt kentindeki evinden ayrılarak Suriye'ye doğru gittiği tahmin edilen Duygu Doğan (25) için seferber oldu.

Türk asıllı Alman vatandaşı Duygu’nun beş gün önce köpeğini bir arkadaşına bıraktığı, özel eşyalarını da yakın arkadaşlarına hediye ederek evden ayrıldığı tespit edildi.

Duygu'nun bir süreden beri Suriye’de bulunan arkadaşı Selçuk G.’ye ulaşmak için yola çıktığı tahmin ediliyor.

Almanya'nın, Duygu'nun sınırdan geçişine izin vermemesi için Avrupa Birliği ülkelerine ve Türkiye’ye başvurduğu kaydedildi.

Duygu’nun ortadan kaybolmasıyla şoka giren ailesi, kızlarının evine dönmesini istiyor.

Gözü yaşlı anne Nevin Suna, “Kızım neredesin? Günlerdir gözümüze uyku girmiyor. Sensiz soluk bile alamıyoruz. Ne olur bir sesini duyalım. Sana yardım etmemize izin ver. Sen bizim herşeyimizsin. Lütfen yanlıştan dön” çağrısı yaptı.

ARKADAŞ KURBANI


Sekizinci sınıftan itibaren orta ve lise eğitimini Türkiye’de tamamlayan Duygu, Marmara Üniversitesi’nde Almanca, İngilizce ve Türkçe mürtercim tercümanlık eğitimini arkadaşı Selçuk G.’nin etkisiyle yarıda bırakarak Frankfurt’a dönmüştü.

Frankfurt’ta son dört yıldır unlu mamüller satan işyerlerinde çalışan Duygu, bir süre önce işinden çıkarıldı.

Yakın çevresi ve arkadaşlarından giderek uzaklaşan Duygu’nun, arkadaşının etkisiyle Selefiler’in ağına düştüğü tahmin ediliyor.

Selçuk G.’nin ailesine ‘Duygu artık Suriye’de’ bilgisini verdiğini, Alman polisinin ise geçtiğimiz salı günü saat 16.00 dolayında Duygu’nun otobüsle Türkiye’ye doğru yola çıktığı bilgisine ulaştığı kaydedildi.

Duygu’yu görenlerin en yakın emniyet birimlere haber vermesi istendi. Aileye ulaşmak için, Duygu’nun Türkiye’de yaşayan dayısı Savaş Suna’nın 0090530 9773842 nolu telefonuna bilgi verilebileceği belirtildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bağdat Caddesi'nde korku dolu anlar