Düz karın için 14 yiyeceği asla tüketmeyin!

Çoğu kişi düz bir karna sahip olabilmek için spor ve diyet yapıyor. Düzenli spor ve diyet yapsanız dahi hala şişkinlik ve gaz sorununuz yüzünden düz bir göbeğe kavuşamıyorsanız, tükettiğiniz gıdalarda değişiklik yapmanızın zamanı gelmiş demektir. Bunun için ilk yapmanız gereken şey gaz yapan besinleri hayatınızdan çıkarmak. İşte düz bir karın için asla tüketmemeniz gereken 14 yiyecek.

30 Eylül 2021, Perşembe 15:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
KARPUZ

KARPUZ

Karpuz en sevdiğimiz yaz meyvesi olsa da yüksek miktarda früktoz içerdiği için tüketirken dikkatli olmamız gerekiyor. Çünkü bu meyve şekeri, çok fazla şişkinlik yapabilir.

SÜT VE PEYNİR

SÜT VE PEYNİR

Süt ve peynir sindirim problemlerine yol açabilir. İçeriğindeki laktoz, hassasiyeti olan kişilerde şişkinlik ve gaz yapabilir. Bu nedenle badem veya soya sütü gibi alternatif süt ürünlerine yönelmekte fayda var.

YAPAY TATLANDIRICILAR

YAPAY TATLANDIRICILAR

İçinde kalori olmadığı için çoğu kişinin tercih ettiği yapay tatlandırıcıların sindirimi sandığınızdan daha uzun sürüyor. Bu nedenle şişkinliğe neden oluyor.

TUZLU GIDALAR

TUZLU GIDALAR

Çok fazla tuz tüketmemiz, vücudumuzun su tutmasına neden olur. İşlenmiş ve paketli gıdalarda bol miktarda tuz bulunur. Tuz tüketimi ödeme, şişkinliğe ve gaza neden olabilir.

ALKOL

ALKOL

Alkol kabızlığı tetikler ve şişkinliğe neden olur. Bu nedenle tüketirken dikkatli olmakta fayda var.

BAKLAGİLLER

BAKLAGİLLER

Hem lif hem de protein yönünden zengin olan baklagillerin sindirilmesi zordur. İçeriğindeki lifleri sindirmeye çalışırken vücudumuz çok fazla çalışır ve gaz üretir. Baklagillerin gaz ve şişkinlik yapmaması için kinoa ya da pirinçle birlikte tüketin.

MEYVELİ YOĞURT

MEYVELİ YOĞURT

Probiyotik içeren yoğurt her ne kadar midenize yardımcı olsa da şeker içeren meyveli yoğurtlar için aynısını söyleyemeyiz. Meyveli yoğurtlar gaz ve şişkinlik yapar.

TAHILLAR

TAHILLAR

Tahıllarda sindirilmesi zor bir madde olan fruktan bulunur. Bu karbonhidrat sindirilemediğinde de gaz ve şişkinliğe neden olur. Çavdar ve buğday fruktan içeren tahıllar arasında yer alıyor.

GAZLI İÇECEKLER

GAZLI İÇECEKLER

Gazlı içeceklerin şişkinlik yapmadığını asla söyleyemeyiz. Bu nedenle tüketmekten kaçınmak en doğru seçenek olacaktır.

SOĞAN

SOĞAN

İçeriğinde tahıllarda da bulunan fruktan isimli karbonhidrat olan soğanın sindirimi zordur. Bağırsakta daha fazla suyun birikmesine neden olur. Böylece daha göbekli gözükürsünüz.

PATLAMIŞ MISIR

PATLAMIŞ MISIR

Patlamış mısır şişkinliğe yol açabilen bir yiyecek olduğu söylenir. Ancak bu konuda henüz kesin bir kanıt yok.

ŞEKERSİZ SAKIZ

ŞEKERSİZ SAKIZ

Şekersiz sakızda suni tatlandırıcı bulunur. Bu nedenle şişkinlik yapabilir. Sakız çiğnemek ayrıca midenin daha fazla havayla dolmasına neden olduğundan yine şişkin bir mideyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

ELMA

ELMA

Elmanın içindeki lif, früktoz ve sorbitol, şişkinlik ve gaz yapabilir. Fruktoz ve soribitol genellikle yapay tatlandırıcı olarak başka gıdalarda kullanılabiliyor. Birçok kişinin bu gıdalara intoleransı var. Şeftali, armut ve erik gibi meyveler de sorbitol içerebilir.

KAHVE

KAHVE

Kahve asidik bir içecektir. Böyle olunca da hassas midesi olan kişiler için sakıncalı olabiliyor. Eğer laktoza intoleransınız varsa ve kahveyi sütlü içmekten vazgeçmelisiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kardio için günün en ideal zamanı sizi şaşırtabilir!