Düziçili esnaflara istihdam teşvikleri anlatıldı

Düziçili esnaflara istihdam teşvikleri anlatıldı

Düziçili esnaflara istihdam teşvikleri anlatıldı

04 Temmuz 2019, Perşembe 11:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

DÜZİÇİ (Osmaniye), (DHA) - OSMANİYE Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu ile İş ve Meslek Danışmanı personeller, Düziçi'nde bir dizi ziyaret gerçekleştirerek esnaflara istihdam teşviki hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
İlk olarak Kaymakam Mutlu Almalı'yı ziyaret eden ekip, 2019 Milli İstihdam Seferberliği faaliyetleri hakkında bilgi verdi. İşverenlere yönelik yapılan istihdam teşviklerinin ve İŞKUR programlarının konuşulduğu görüşmede İŞKUR’un her daim sahada aktif olarak faaliyet gösterdiği vurgulandı.
Hacı Akkoyunlu yönetimindeki ekip, ardından esnafları ziyaret etti. Yapılan ziyaretlerde istihdam teşvikleri ve İŞKUR programlarının yanı sıra işgücü piyasası hakkında görüşmeler yapıldı. İşsizliğin azaltılması, istihdamın korunmasına ve arttırılmasına yönelik yapılan görüşmelerde, Yeğen İnşaat ve Mıçıoğlu Pastanesi ile İşbaşı Eğitim Programı düzenlenerek her bir işyerine 2 kişi istihdam edileceği kararlaştırıldı. İlçede faaliyet gösteren esnaflar tarafından İŞKUR’un yapmış olduğu bu ziyaretlerden memnun olduklarını ve devam etmesi gerektiği belirtildi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şehit Uzman Çavuş Abdurrahman Topuksuz için mevlit okutuldu