Dzsudzsak: Birlik olursak başarılara ulaşmamız imkansız değil

Dzsudzsak: Birlik olursak başarılara ulaşmamız imkansız değil

Bursaspor'un Macar futbolcusu Balazs Dzsudzsak, birlik ve beraberliğin takıma başarıyı getireceğine inandığını ifade etti.

13 Ekim 2015, Salı 15:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Dzsudzsak, Bursaspor dergisinde yer alan röportajında, yeşil-beyazlı takıma transferi, imza töreni ve hedeflerini anlattı.

Takımın 2009-2010 sezonundaki şampiyonluğuna değinen Dzsudzsak, birlik ve beraberliğin önemini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı.

"Bence, öncelikle birlik olmamız gerekiyor. Birbirimize sarılmamız ve iyi tanımamız gerekiyor. Disiplinli bir şekilde oynamalıyız. Futbol anlamında bunlar bizim için çok değerli. Eğer bunları bir araya getirirsek şansımız olduğunu düşünüyorum. Ama tabii ki ne kadar iyi olursak olalım, iyi de rakiplerimiz olacak. Bunun da farkındayız. Diğer takımların başka tarz tecrübeleri var. Şampiyonlar Ligi’nde oynayan ve bu tecrübesi olan takımlarla rekabet etmek zorundayız. Eğer herkes birlik olursa başarılara ulaşmak imkansız değil."

Debreceni VSC’nin altyapısında başlayan futbol yaşantısının, PSV Eindhoven, Anzhi ve Dinamo Kiev’de sürdüğünü anımsatan Dzsudzsak, kendi isteğiyle ve gönül rahatlığıyla imza atarak Bursaspor’un bir parçası olduğunu belirtti.

Sivok ve Josue’yi daha önceden tanıdığını, kulübe ilk geldiğinde bu iki futbolcuyla konuştuğunu kaydeden Macar yıldız, "Buraya gelirsem güzel bir kadronun bir parçası olacağımı, birlikte güzel işler yapacağımızı konuştuk. Buradaki taraftarların ne kadar ateşli olduğundan, kulübün ne kadar iyi bir yapısı olduğundan ve iyi bir hocamızın olduğundan bahsettik. Ailemin düşüncesini aldım, arkadaşlarıma sordum. Kendim de gözlemleme fırsatı buldum. Herkes pozitif olunca içim de gitgide buraya ısınmaya başladı" şeklinde görüş belirtti.

"İmza töreni çılgıncaydı"

Dzsudzsak, Bursaspor’a ilk geldiği günü ve imza törenindeki atmosferi unutmasının mümkün olmadığına değinerek, şunları kaydetti:

"Açıkçası imza töreni çılgıncaydı diyebilirim. Hala düşündüğümde, oradaki görüntüler gözümün önüne geldiği zaman tüylerim diken diken oluyor. O anda da öyle olmuştu zaten ve insanlara da bunu söylemiştim. Çok değişikti, şok oldum, konuşamadım. Hatta insanlardan izin istedim, ’Nerede olduğumu bir anlayayım, sindiremedim bir anda’ diye? Çok güzel bir ’Hoş geldin’di benim için. Bu kulübe imza attığım gün taraftarlarımız bana nereye geldiğimi gösterdi zaten. En güzel ’Hoş geldin’i, en güzel ’Merhaba’yı dediler. Benim yüzümde çok büyük bir gülümseme yarattılar. Hayatım boyunca unutmayacağım bir imza töreni yaşattılar. Şimdiye kadar böyle bir şey hiç yaşamamıştım."

Takıma ve arkadaşlarına uyum konusunda sorun yaşamadığını, herkesin kendisini güler yüzle karşıladığını vurgulayan Dzsudzsak, İngilizce bilmeyen yeşil-beyazlı futbolcularla bile rahatlıkla anlaşabildiğini aktardı.

Bursaspor’daki hedefiyle ilgili soruya Dzsudzsak, "En kötü sonucun ilk 5 olması gerekiyor. Bu kalitemizle Avrupa Ligi biletini kesinlikle cebimize koymamız lazım" cevabını verdi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Göztepe geriye düştüğü maçta Kasımpaşa'yı yendi