EA'den sert U-dönüşü!

Daha önce yaptığı sert açıklamaların ardından EA Games, sert bir frenle geri dönüş yaptı...

25 Mayıs 2013, Cumartesi 15:00
A A

Nintendo'nun yeni konsolu Wii U, çıktığı günden bu zaman kadar geçen süre içerisinde tam olarak bekleneni verebilmiş değil... Geçtiğimiz Cuma günü EA'nin kıdemli mühendislerinden birisinin bu yeni jenerasyon konsolu "İşe yaramaz bir cihaz." olarak anması ve hemen akabinde EA sözcüsü Jeff Brown'nun "An itibariyle Wii U için geliştirmekte olduğumuz herhangi bir oyun yok." demesi, Nintendo cephesini ziyadesiyle etkilemişti.

Fakat Polygon'dan gelen bir habere göre, EA Games'in finans müdürü Blake Jorgensen, firmasının Wii U için oyun geliştirmekte olduğunu sadece PS4 ve Xbox One kadar fazla sayıda oyun bulunmadığını dile getirdi. Jorgensen'nin yaptığı açıklama ise şu şekilde lanse edildi; "Sizlerin de gözlemlediği üzere, Nintendo'nun yeni konsolu, bir öncekinin geliştirilmiş versiyonu konumunda. Diğer taraftan piyasaya çıkmaya hazırlanan yeni konsollar, tüketici üzerinde daha büyük etkiye sahip ki bunların başında şüphesiz yeni cihazların Wii U'ya göre daha iyi donanımlara sahip olmaları yer alıyor. Yine de nihai sonucu son kullanıcının belirleyeceğini de unutmamak lazım."

Pek tabii şimdilik ilk hedef E3 fuarı ve firmaların fuar içerisinde gözler önüne serecekleri yenilikler olacak.

Resimlerle: Oyun konsollarında 15 tasarım faciası

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.