Ebola değil alkolmüş!

Kadıköy'de sokakta baygın bulunan ve götürüldüğü hastanede Ebola paniği yaşanmasına neden olan yabancı uyruklu kişinin Ebolalı değil sadece aşırı alkollü olduğu ortaya çıkınca herkes rahat bir nefes aldı

19 Ekim 2014, Pazar 09:42
A A
Ebola değil alkolmüş!

İstanbul Kadıköy'de baygın halde bulunan üzerinde kimlik bulunmayan yabancı uyruklu erkek kişi getirildiği Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde kısa süreli panik yaşandı.

KORİDORLAR BOŞALTILDI


Yabancı uyruklu kişinin Ebola taşıyabileceği şüphesiyle tetkikler yapıldığı sırada acil servis koridorları boşaltıldı. Kişide Ebola virüsüne rastlanmadığını kaydeden nöbetçi doktorlar, hastanede karantinanın söz konusu olmadığını söylediler.

Rıhtım Caddesi üzerinde baygın halde görülen bir kişi, saat 18.00’de, çağrılan ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne getirildi. Aşırı alkollü olduğu belirlenen ve üzerinden herhangi bir kimlik çıkmayan kişi acil serviste ilk anda paniğe yol açtı.

Ebola virüsü taşıma şüphesi bulunan kişinin tetkikleri sırasında, acil servisin koridorları boşaltıldı. Tetkikleri yapılan kişinin Ebola virüsü taşımadığı anlaşılınca, hastanede herşey normale döndü.

3.60 PROMİL ALKOLLÜ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI...

Acil servis nöbetçi doktorları, kişide Ebola virüsüne rastlanmadığını, hastanede karantina alma olayının söz konusu olmadığını, kişinin tetkiklere götürülmesi esnasında sadece Acil Servis koridorlarının boşaltıldığını bildirdiler. Tetkikler sonucunda 3.60 promil alkollü olduğu ortaya çıkan hastanın, kendine gelmesi için hastane tutulduğu öğrenildi.

Mehmet AKTARAN / İstanbul, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...